VIDEO Trnava doma proti "železiarom" bez gólov, Ružomberok zdolal Myjavu

Aldo Baez z Trnavy a Lazar Dordevic  Aldo Baez z Trnavy a Lazar Dordevic Zdroj: SITA

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava v stredajšom dueli 21. kola najvyššej slovenskej súťaže iba remizovali s hráčmi zostupom ohrozeného tímu ŽP Šport Podbrezová 0:0. Prítomných 4401 divákov v novej trnavskej City Arene sa nedočkalo gólu, hoci príležitosti na skórovanie boli na oboch stranách.

Hostia začali v Trnave nebojácne a za prvých sedem minút kopali dva rohy. Domáci ohrozili súperovu bránku v 4. minúte, keď Jež vypálil tesne vedľa ľavej žrde. V 17. minúte mohla ísť Podbrezová do vedenia, keď Peševski sa ocitil zoči-voči Kamenárovi, ktorého prehodil, no lopta smerovala vedľa brány. Domáci mali príležitosť v 24. minúte po prvom rohovom kope, keď nebezpečnú strelu kadleca tečoval Depetris, no lopta si nenašla cestu do brány. Po polhodine hry natiahol brankára Kamenára Sabler strelou z 20 metrov. V 35. minúte vystrelil Šafranko z uhla len do bočnej siete.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s mladým Mihálikom a ten už v 49. minúte nebezpečne vystrelil priamo na Kuciaka. V 52. minúte po narážačke Mikoviča mieril vedľa stopér Tóth. Hostia sa snažili odpovedať vysunutým Rendlom, no okrem troch nepresných striel domáceho brankára neohrozili. Trnavčania v záverečnej 10-minútovke vrhli všetky sily do útoku, no k úspešnému zakončeniu sa nedostali. Zakončenia Mikoviča, Depetrisa i Mihálika boli nepresné a Tambe hlavičkoval vedľa brány. Hosťujúca Podbrezová bola blízko ku gólu v 87. minúte, ale ani Rendla, ani zakončujúci Šafranko sa gólu nedočkali. V poslednej minúte kryl hosťujúci brankár strelu Mikoviča, a tak zostalo pri bezgólovej remíze, čo zodpovedalo aj podpriemernému futbalu.

Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová 0:0
Rozhodoval: Smolák, ŽK: Halilovič, Godál - Rendla, Kochan, 4401 divákov

Zostavy a striedania:
Spartak: Kamenár – Kadlec (38. Nikolič), Tóth, Horník, Godál – Baez, Greššák (46. Mihálik)– Halilovič (70. Tambe), Jež, Mikovič – Depetris
Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Ježdík, Vajda – Peševski (78. Kochan), Podio, Šafranko (90.+ Duda) – Sabler (58. Rendla)

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Zápas nám vôbec nevyšiel, nevedeli sme sa dostať do kombinácie, sklamal ma hlavne stred poľa. Miestami to vyzeralo, akoby sa hráči iba dnes spolu zišli. Takto si to naozaj nepredstavujeme, takto to v ďalších zápasoch nesmie vyzerať."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Sme veľmi spokojní, po dobrom taktickom výkone sme získali cenný bod. Škoda šance Peševského v prvom polčase, zápas mohol vyzerať inak. V prvom polčase sme museli byť veľmi pozorní, pretože domáci hrozili, hlavne po príchode druhého útočníka. Nebolo to také ľahké. Obe mužstvá mali niekoľko šancí, no gól v zápase nepadol."

Tesné víťazstvo D. Stredy nad Skalicou

Domáci sa v museli museli zaobísť bež zraneného Szarku, ktorého nahradil v útoku Polievka, na pravej strany obrany zasa debutoval Srb Živkovič. Od úvodných minút bola aktívnejšia Dunajská Streda a v 11. minúte sa ujala vedenia. Po ľavej strane unikol Polievka a jeho spätnú prihrávku poslal do siete Sarr - 1:0. Už o tri minúty však mohlo byť vyrovnané, Masaryk išiel sám na bránu, ale útočník Skalice z dobrej pozície prestrelil. V 18. minúte po rohovom kope Skalice hlavičkoval Hudák a hoci Masaryk dostal loptu do brány, gól pre ofsajd neplatil. V 26. minúte Mazan vysunul Masaryka, ktorý z hranice ofsajdu išiel sám na brankára, ale Tujvel ho famóznym zákrokom vychytal.

Prvú šancu v druhom polčase si vypracovali hráči Dunajskej Stredy, v 51. minúte Pačinda dostal ideálnu prihrávku na ľavej strane, prihral pred bránu hostí, ale Polievka loptu minul. DAC sa postupne tlačil dopredu, najaktívnejší boli Brašeň a Štepanovský. V 62. minúte Pačinda zahral rohový kop, voľný Sarr však hlavičkoval vedľa brány. V 71. minúte po priamom kope Mazana hlavičkoval nad bránu Dobrotka. V závere zápasu sa nervozita vystupňovala, ale gól už nepadol.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Skalica 1:0 (1:0)
Gól: 11. Sarr, ŽK: 23. Ľ. Michalík, 53. T. Huk, 87. V. Horváth - 31. P. Mazan, 38. Hlavatovič, 74. Vaško, rozhodovali: Očenáš - Ádám, Roszbeck, 1747 divákov

Zostavy:
Dunajská Streda: Tujvel - Živkovič (57. Štepanovský), Kwin, Ľ. Michalík, Davis - T. Huk (70. V. Horváth), M. Ljubičič - Brašeň, Sarr, Pačinda - Polievka (84. A. Asanovič)
Skalica: Krnáč - Dobrotka, Pavol Majerník, D. Hudák, Hlavatovič - Marek Hlinka - P. Mazan (82. Švrček), Ikenna Paul Hillary, Šebesta (72. Vaško) - M. Jakubek (65. Ľ. Ulrich) - Masaryk

Tomislav Marič, tréner DAC-u: "Očakávali sme ťažký zápas, vedeli sme, že Skalica má organizované mužstvo. Prvých 20 minút sme hrali dobre, mali sme aj šance a dali sme úvodný gól. Po šanci Skalice sme sa dostali z rytmu, prišlo k hre kto z koho. Nakoniec sme víťazstvo ustrážili. Skalici želám všetko dobré do budúcna. My musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa na sobotňajší zápas."

Štefan Horný, tréner Skalice: "Videli sme zaujímavý zápas na ťažkom teréne. Neprišli sme sa odovzdať Dunajskej Strede. Na začiatku sme mali hluchých jedenásť minút, po inkasovanom góle sme začali hrať, mali sme aj dve tutovky. Vedeli sme, že to bude ťažké. Podali sme ale sympatický výkon."

Pod Čebraťom tesné víťazstvo Ružomberka

Prvý strelecký pokus prišiel v 15. minúte z kopačky Kolára, keď pravačkou spoza "veľkého vápna" tesne minul pravý dolný kút ružomberskej brány. O dve minúty sa Kolár ocitol ešte v sľubnejšej palebnej pozícii, ale technickým pokusom z vnútra šestnástky mieril nad. V 25. minúte Ružomberčania zakombinovali cez stred poľa, lopta sa dostala ku Gálovi-Andrezlymu, ktorý trafil žrď a Lačný ju dorazil za bránkovú čiaru – 1:0. Vedúci gól Liptákov upokojil.

V druhom polčase sa hral medzišestnástkový futbal, ktorý prerušil až myjavský kapitán Pekár, keď po hodine hry v rozpätí minúty dva razy zakončil zblízka. Myjava mala v 72. minúte hneď dve veľké príležitosti na vyrovnanie. Najprv Tofiloski vychytal Daniela a vzápätí P. Maslo po Sládekovej strele ratoval "Ružu" na bránkovej čiare. V 81. minúte Zošákov priamy kop Hruška vytesnil spod brvna. V závere Liptáci kontrolovali dianie na ihrisku a nepustili Spartak do záverečného náporu.

MFK Ružomberok – Spartak Myjava 1:0 (1:0)
Góly: 25. Lačný. Rozhodoval: R. Weiss, ŽK: Sapara, Lačný, Ďubek – Duga, Pekár, Marček., 1585 divákov

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Nagy – Gál-Andrezly. Sapara (77. Gerát), Faško (57. Ďubek), Zošák – Lačný (83. Jakubko)
Myjava: Hruška – Beňo (83. J. Chovanec), Marček, Banovič, Machovec – Kóňa, Duga (46. Bílovský) – Daniel, Pekár, Kolár – Škutka (61. Sládek)

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Samozrejme nie som rád, že odchádzame bez bodového zisku. V prvom polčase sme vyrobili veľa nevynútených chýb a mali sme aj veľa strát. Bolo to z našej strany také rozhárané. V druhej polovici sme zlepšili presnosť prihrávok aj dynamiku pohybu, dostali sme sa aj do šancí, ale keď nedáme gól, nemáme nárok, čo len na zisk bodu."

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "V tomto ročníku nikto nemôže čakať s Myjavou ľahký zápas. Sú vysoko v tabuľke, sú veľmi dobre organizovaní, hrajú kvalitný futbal, tiež majú skúsených hráčov. Prvý polčas sme súpera dobre bránili, napádali, strelili sme aj gól, čo bolo pre nás veľká výhoda. Druhý polčas bol viac o nich a o tom, či my udržíme výsledok, alebo z brejkov pridáme aj druhý gól."

Viac o téme: Spartak Trnava Spartak Myjava MFK Ružomberok ŽP Šport Podbrezová
  • Zdroj: TASR, SITA