Hrozivá štatistika: Už osemnásť olympionikov z Londýna 2012 je po smrti!

Sarah Taitová
Sarah Taitová

LONDÝN - Austrálska veslárka Sarah Anne Taitová je v poradí už osemnástou olympioničkou z Londýna 2012, ktorá nie je nažive. Vo štvrtok vo veku 33 rokov podľahla rakovine. Matka dvoch detí bola pred štyrmi rokmi v Londýne členkou striebornej austrálskej posádky dvojveslice bez kormidelníka s Kate Hornseyovou.

Neuplynuli ešte ani štyri roky od Hier XXX. olympiády v metropole Veľkej Británie a už umrelo trinásť mužov a päť žien, ktoré sa na nich zúčastnili ako športovci. Dôvody boli rôzne, od vraždy na objednávku cez smrť pri demonštrácii až po skok z okna.


Najviac - o troch športovcov - prišlo Francúzsko. Pred Taitovou ako posledný skonal honduraský futbalista Arnold Peralta, ktorého zastrelili v decembri 2015. 

Už zosnulí účastníci OH v Londýne 2012: 

Keitani Graham (Mikronézia/zápasenie), Burry Stander (JAR/horská cyklistika), Andrew Simpson (V. Brit./jachting), Jelena Ivaščenková (Rus./džudo), Billy Ward (Aus./box), Abdelrahman Al-Trabily (Egypt/zápasenie), Jakkrit Panichpatikum (Thaj./športová streľba), Christian López (Guat./vzpieranie), Besik Kuduchov (Rus./zápasenie), Elena Baltachová (V. Brit./tenis), Camille Muffatová (Fr./plávanie), Alexis Vastine (Fr./box), Daundre Burnaby (Kan./atletika), Trevor Moore (USA/jachting), Julia Balykinová (Biel./atletika), Laurent Vidal (Fr./triatlon), Arnold Peralta (Hond./futbal), Sarah Anne Taitová (Aus./veslovanie). 


Tagy: Sarah Taitová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA