Na vírus Zika kašle: Phelps vezme do Ria aj drobca, čo sa má narodiť v máji

Michael Phelps
Michael Phelps

ORLANDO - Epidémia vírusu zika neotriasla plánom najúspešnejšieho olympionika všetkých čias Michaela Phelpsa vziať do Ria de Janeiro na augustové OH aj svoju priateľku a dieťa, ktoré privedie na svet v máji. Nicole Johnsonová sprevádza amerického plavca aj na tohtotýždňovom mítingu v Orlande na Floride v rámci prípravy na vrchol sezóny.

Ochorenie, ktoré sa šíri v Latinskej Amerike s epicentrom v Brazílii je rizikové pre tehotné ženy a detské plody. Deti nakazených sa rodia s vážnou vrodenou poruchou centrálneho nervového systému mikrocefáliou, ktorá sa prejavuje zastavením vývoja mozgu. Lekári stále skúmajú, ako súvisí vírus s týmito degeneratívnymi javmi.

"Nemáme strach. Na olympijských hrách človek vždy musí počítať s nejakými tými problémami. Keby bola Nicole tehotná, rozhodne by nešla. Ale nemá s tým problém a nechce o podujatie prísť. Ja zase nechcem, aby o to prišiel ten drobec. Nebude si to síce pamätať, ale ja mu to pripomeniem," povedal osemnásťnásobný olympijský šampión, ktorý uchvátil svet ôsmimi prvenstvami v Pekingu 2008 a kariéru ukončil po Londýne 2012, ale v apríli 2014 ohlásil návrat do bazénov s cieľom štartovať na svojich štvrtých OH.   


Tagy: Michael Phelps

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA