VIDEO Suárez už v Španielsku strelcom nekraľuje: Ronaldo predviedol ničivý uragán!

Cristiano Ronaldo a jeho gólové oslavyCristiano Ronaldo a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid vyhrali aj vďaka štyrom gólom Cristiana Ronalda v sobotňajšom dueli 28. kola španielskej La Ligy doma nad Celtou Vigo vysoko 7:1. Z tretieho miesta na lídra FC Barcelona, ktorý má nedeľňajší zápas v Eibare k dobru, strácajú deväť bodov.

Prvých 40 minút sa "biely balet" na domácom Santiago Bernabeu trápil v zakončení, potom ho odklial hlavičkou po rohu v 41. minúte portugalský stopér Pepe. V druhom polčase prišli gólové chvíle CR7. Najprv peknou padajúcou strelou zvýšil na 2:0, potom perfektným priamym kopom na 3:0. Hostia síce znížili, ale C. Ronaldo pokračoval v kanonáde, keď najprv doklepol do prázdnej brány na 4:1 po prihrávke Isca a potom hlavičkou z rohu dal už na 5:1. Neskôr sa ešte gólovo presadili aj striedajúci Jese a Gareth Bale, ktorý sa vrátil do zostavy Realu po doliečení si zranenia pravej nohy. Rekordný európsky šampión sa tak skvele naladil na budúcotýždňovú domácu odvetu osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 s AS Rím (v prvom súboji vyhral 2:0). Tridsaťjedenročný C. Ronaldo sa s 27 gólmi posunul na post lídra španielskej La Ligy o dva góly pred Luisa Suáreza z FC Barcelona.

V ďalšom zápase domáci Villarreal prekvapujúco nestačil na Las Palmas, ktorému doma podľahol 0:1.

Real Madrid - Celta Vigo 7:1 (1:0)
Góly: 50., 58., 65. a 76. C. Ronaldo, 41. Pepe, 77. Jese, 81. Bale - 62. Aspas, 68.467 divákov.

Villarreal - Las Palmas 0:1 (0:1)
Gól: 30. David Garcia, 15.790 divákov.

Getafe - FC Sevilla 1:1 (0:0)
​ Góly: 86. Velázquez - 79. Banega

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Celta de Vigo Real Madrid CF