VIDEO Dunajská Streda neprehrala ani siedmy zápas v rade: Tentokrát zdolala Senicu

Pape Macou Sarr Pape Macou Sarr Zdroj: TASR – Michal Svítok

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili 3:1 nad hráčmi FK Senica v piatkovom domácom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2015/2016. Mužstvo zo Žitného ostrova sa ujalo vedenia v 27. min, keď sa presadil senegalský legionár Pape Macou Sarr.

V 35. min vyrovnal skóre Dávid Leško, no už o dve minúty neskôr posadil domácich nazad "na koňa" Vojtech Horváth - 2:1. Sedem minút po zmene strán zvýšil na rozdiel dvoch gólov Alfredo Horacio Stephens, neskôr sa už skóre nezmenilo.

Dunajská Streda sa ziskom troch bodov vyšvihla na štvrté miesto v tabuľke pred MŠK Žilina, Senici naďalej patrí ôsma pozícia. Obe mužstvá v piatok natiahli svoje ligové série - Dunajská Streda neprehrala v ostatných siedmich zápasoch (od 8. novembra 2015), Senica nezvíťazila od 21. novembra minulého roka, teda v posledných šiestich dueloch.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 23. kolo - piatok:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 3:1 (2:1)
Góly: 27. Sarr, 37. V. Horváth, 52. Stephens - 35. D. Leško, ŽK: 70. Davis, 76. Stephens - 45. D. Leško, 70. Šmehyl, 73. Krč, 76. Hladík, ČK: 81. Krč (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Marhefka - E. Weiss, Kováč, 2166 divákov

Zostavy:
Dunajská Streda: Tujvel - Brašeň, Ľ. Michalík, M. Ljubičič, Davis - Štepanovský (72. Polievka), V. Horváth, T. Huk (57. B. Ľupták), Pačinda - Sarr (90. A. Mészáros) - Stephens
Senica: Šulla - Hladík, P. Pavlík, Hušek - Šmehyl, Kontár, Klec (57. Krč), Hromada, Mehremič - D. Leško, Morong

Viac o téme: FK Senica FC DAC 1904 Dunajská Streda