VIDEO+FOTO Koniec famóznej série: Exportný gól outsidera dostal Arsenal na kolená!

Sklamaní hráči Arsenalu po góle WatforduSklamaní hráči Arsenalu po góle Watfordu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho Arsenalu neobhája triumf v anglickom Pohári FA. Vo štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta ich zastavil Watford, ktorý v nedeľu prekvapujúco vyhral na Emirates Stadium 2:1.

Skóre zápasu otvoril krátko po polčasovej prestávke nigérijský útočník hostí Odion Ighalo, druhý gól pridal v 63. minúte Adlene Guedioura. Alžírsky stredopoliar si v pokutovom území prebral loptu od Troya Deeneyho a Davida Ospinu v domácej bráne prekonal bombou do ľavého horného rohu. Iskierku nádeje pre Arsenal vykresal v 88. minúte Danny Welbeck, ktorý skóroval po efektnej pätičke od Mesuta Özila. Následne mali domáci ďalšie sľubné príležitosti, nastrelili aj žrď, ale vyrovnať sa im napokon nepodarilo. Watford sa v semifinále Pohára FA predstaví prvýkrát od roku 2007. Arsenal po výsledku 1:2 prišiel o 16-zápasovú víťaznú sériu v tejto pohárovej súťaži.

V druhom nedeľňajšom súboji Manchester United remizoval s West Hamom United 1:1. O postupujúcom do semifinále tak rozhodne opakovaný zápas, ktorý sa bude hrať o týždeň v Londýne. Po bezgólovom prvom polčase sa na štadióne Old Trafford ako prví presadili hostia. Exportným priamym kopom z 30 m sa prezentoval Francúz Dimitri Payet a "kladivári" viedli 1:0. Domácim sa podarilo vyrovnať v 83. minúte, keď center Andera Herreru dorazil do siete Anthony Martial.

Manchester United - West Ham 1:1 (0:0)
Góly: 83. Martial - 68. Payet

Arsenal - Watford 1:2 (0:0)
Góly: 88. Welbeck - 50. Ighalo, 63. Guedioura

Viac o téme: FA Cup FC Arsenal Londýn Watford FC