Slovenský tenis prežíva obrovský úspech: Rybáriková vyradila svetovú osmičku!

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: SITA

INDIAN WELLS - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková si zahrá v osemfinále dvojhry na prestížnom turnaji WTA Premier Mandatory Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 6 844 139 USD, tvrdý povrch Plexipave). Rybáriková, až 97. hráčka rebríčka WTA, zvíťazila nad favorizovanou turnajovou sedmičkou a svetovou osmičkou, Švajčiarkou so slovenskými rodičmi Belindou Bencicovou, za 127 minút 6:4, 3:6, 6:3.

Dvadsaťsedemročná víťazka pri svojom podaní premenila druhý mečbal, o 9 rokov mladšiu súperku prevýšila v esách 7:2 a vo víťazných úderoch celkovo 32:29. Pritom urobila o 4 nevynútené chyby viac (36:32).

"Ani neviem, ako som to dokázala. Hrala som dobre, ale v závere som už aj bola nervózna. Po Australian Open som bola zranená, vrátila som sa na turnaji v Monterrey. Teraz som v Indian Wells v osemfinále, čo je čosi neuveriteľné,“ vravela Rybáriková v prvom rozhovore priamo na dvorci.

Rybáriková vo svojej siedmej účasti na jednom z najväčších turnajov na tvrdom povrchu v Indian Wells si vôbec po prvý raz zahrá v najlepšej šestnástke na podujatí, kde v rokoch 2002 a 2007 celkovo triumfovala iná slovenská hráčka Daniela Hantuchová. Súperkou Rybárikovej v zápase o postup do štvrťfinále bude víťazka zápasu Elina Svitolinová (Ukr.-17) - Roberta Vinciová (Tal.-9).

V prvom sete Rybáriková prehrávala 0:1 a 1:2, ale potom dvakrát vzala mladšej, ale aj nervóznejšej súperke podanie. A hoci raz aj prišla o svoj servis, set vyhrala 6:4. V koncovke sa dostala k dvom setbalom. Prvý ešte zahodila nevydareným smečom, ale pri druhom skúsene zahrala eso. V úvodnom dejstve Rybáriková dominovala vo víťazných úderoch 15:9 a Bencicová nad jej údermi často len pokrútila hlavou. V druhom sete však mladá Švajčiarka spresnila hru a nútila súperku k chybám. Z 1:1 odskočila na 4:1 a výhodu jedného brejku si postrážila až do koncovky na 6:3.

V treťom sete viedla slovenská hráčka už 4:1 a zdalo sa, že nervózna Bencicová sa sama vyhádže. Čerstvo 19-ročná Švajčiarka ešte znížilia na 3:4, ale v závere mala pevnejšie nervy skúsenejšia Slovenka. Za stavu 5:3 a 30:15 síce vyprodukovala dvojchybu, a neskôr mala Bencicová aj brejkbal, ale potom bolo dvakrát na strane Rybárikovej „jastrabie oko“ a prišiel prvý mečbal. Zostal nevyužitý, rovnako ako vzápätí brejkbal Bencicovej. Druhý mečbal premenila rodená Piešťanka Rybáriková odvážnym nábehom k sieti a tam skvelým volejovým zakončením.

Rybáriková už má v Indian Wells istotu nezdanenej prémie 67 590 USD a 120 bodov do rebríčka.

Dvojhra - 3. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Belinda Bencicová (Švaj.-7) 6:4, 3:6, 6:3 za 127 minút

Viac o téme: Magdaléna Rybáriková Belinda Bencicová