VIDEO Slováci v Česku oslavujú: Liberec s Lašákom, Radivojevičom a Bakošom čaká boj o finále

Ján Lašák so spoluhráčmi oslavuje postup LibercaJán Lašák so spoluhráčmi oslavuje postup Liberca Zdroj: hcbilitygri.cz

PRAHA - Hokejisti Liberca postúpili do semifinále českej hokejovej extraligy. Víťaz základnej časti potvrdil úlohu favorita a Chomutov zdolal v sérii 4:0 na zápasy. "Bílí Tygři" spečatili postup v pondelok, keď triumfovali na ľade súpera 7:2.

K výhre prispeli aj Slováci. Martin Bakoš strelil druhý z troch gólov Liberca v úvodnej tretine, Branko Radivojevič mal dve asistencie. Ján Lašák zlikvidoval 25 streleckých pokusov domácich.

Krok od postupu medzi najlepšiu štvorku je Sparta Praha. Hráči z hlavného mesta vyhrali v Zlíne 4:1 a v sérii vedú 3:1 na zápasy. Slovenský obranca Michal Čajkovský sa podieľal asistenciou na prvom góle hostí v 10. minúte.

Zlín - HC Sparta Praha 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) - stav série: 1:3
Góly: 52. Okál - 10. a 37. J. Hlinka (pri prvom ČAJKOVSKÝ), 27. Pech, 58. P. Kumstát

Chomutov - Liberec 2:7 (0:3, 1:2, 1:2) - konečný výsledok série: 0:4, Liberec postúpil do semifinále
Góly: 35. Rutta, 42. A. JÁNOŠÍK - 5. a 38. Stránský, 14. M. BAKOŠ, 19. a 32. Bulíř (pri druhom RADIVOJEVIČ), 57. Lakatoš, 60. Ordoš