Saganov konkurent hovoril o dopingu: V našom športe je už minulosťou

Marcel Kittel
Marcel Kittel

BERLÍN - V cyklistike sa už systematicky nedopuje tak ako v minulosti. Tvrdí to skvelý nemecký šprintér Marcel Kittel, víťaz ôsmich etáp na Tour de France.

"Dopingová kultúra už v našom športe nepretrváva. Verím, že mentalita mladých jazdcov, ktorí striedajú v pelotóne tých starších, je iná. Netvrdím však, že minulosť nie je problém. Ak niekto zostáva v cyklistike dlhší čas a nemá pochopenie pre zmenu situácie, považujem to za extrémne problematické," povedal Kittel v rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Sonntagzeitung.

Kittel si však nemyslí, že všetkých dopingových hriešnikov treba celoplošne odsúdiť. "Ak si niekto prizná svoje chyby, je potrestaný a chce sa reálne vrátiť s novým pohľadom na veci, treba mu dať druhú šancu," uviedol Kittel. Po zbabranej vlaňajšej sezóne, na ktorej sa podpísali aj zdravotné problémy s dlhodobým vírusom, Kittel prestúpil z tímu Giant-Alpecin do renomovanej belgickej stajne Etixx-QuickStep. Podľa vlastných slov v bývalom tíme stratili dôveru v neho a platí to aj naopak. "Veci niekedy nezapadajú do seba podľa predstáv. Život má svoje vrcholy aj pády. Mal som zdravotné problémy, ale syndróm vyhorenia, ktorým sa niektorí kritici oháňajú, to určite nie. Je to nezmysel," skonštatoval 27-ročný rodák z Arnstadtu Kittel. 

Za všetko hovoria čísla, aj keď zatiaľ len veľmi čiastkové. Za celú minulú sezónu Kittel dosiahol iba dve víťazstvá v profipelotóne, zatiaľ čo v tej aktuálnej ich už má päť. Dve etapy ovládol na pretekoch Okolo Algarve a tiež dvakrát sa tešil na pretekoch Okolo Dubaja. Tam sa stal aj celkovým víťazom. Kittel má s tímom Etixx-QuickStep zmluvu na dva roky. Na poste šprintérskej jednotky nahradil Brita Marka Cavendisha, ktorý už nosí na sebe dres tímu Dimension Data. 


Tagy: Marcel Kittel

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA