VIDEO Famózny Sagan to dokázal: Premiérové víťazstvo v dúhovom drese!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: cyclingnews.com

WELWEGEM - Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na nedeľňajšej belgickej klasike Gent - Wevelgem (243 km). Pre úradujúceho majstra sveta to bolo premiérové víťazstvo v tomto roku, v piatok na E3 Harelbeke skončil druhý.

Sagan v záverečnom špurte štvorice jazdcov zdolal Belgičana Sepa Vanmarckeho (Lotto-Jumbo) i Rusa Vjačeslava Kuznecova (Kaťuša). Štvrtý skončil Švajčiar Fabian Cancellara (Trek-Segafredo). Sagan dosiahol na Gent - Wevelgem druhý triumf v kariére, predtým tieto preteky vyhral v roku 2013.

O výsledku rozhodlo posledné stúpanie po kockách na Kemmelberg. Na jeho vrchole bol necelých 40 km pred cieľom ako prvý Kuznecov, nasledovaný Belgičanom Stijnom Vandenberghom (Etixx-QuickStep). Za nimi sa dostali do úniku Sagan spoločne s Cancellarom a Vanmarckem.

Trojica krátko po zjazde z Kemmelbergu dostihla Kuznecova, Vandenbergh zaostal a neskôr ho pohltil pelotón. Vedúce kvarteto postupne svoj náskok zvyšovalo, 20 km pred záverom zaostával pelotón o 35 sekúnd. Hlavný balík naďalej zdržovali pomalší jazdci, vpredu sa snažila pracovať najmä stajňa Etixx-QuickStep, ale neúspešne. Dvanásť kilometrov pred cieľom mala štvorica Sagan, Cancellara, Vanmarcke, Kuznecov náskok 44 sekúnd a bolo jasné, že víťaz bude jeden z nich.

V cieľovej rovinke ako prvý nastúpil Kuznecov, ale Sagan si počkal na správny okamih a úspešne zaútočil. "Som veľmi šťastný, že som konečne vyhral preteky v dúhovom drese," citoval portál cyclingnews.com Slováka z tímu Tinkoff.