Radivojevič priviedol Liberec k semifinálovej výhre: K víťaznému gólu pridal dve asistencie

Gólové oslavy hokejistov LibercaGólové oslavy hokejistov Liberca Zdroj: hcbilitygri.cz

LIBEREC - Hokejisti Liberca vstúpili do semifinále českej play off víťazne. V úvodnom štvrtkovom dueli zdolali doma Mladú Boleslav 4:3, pod čo sa výrazne podpísal slovenský krídelník Branko Radivojevič.

Na úspešnom obrate "bielych tigrov" sa podieľal dvomi asistenciami a presným zásahom z 53. minúty. Ján Lašák kryl 22 striel hostí a mal 88-percentnú úspešnosť zásahov.

Domáci viedli v závere už 4:1, no pohodlný náskok si nepostrážili. Dve minúty pred koncom znížil Jakub Klepiš a po ňom v presilovke šiestich proti trom osem sekúnd pred sirénou aj Dominik Pacovský. Napriek napínavému záveru Bílí Tygři tesný triumf udržali a ujali sa vedenia 1:0 v sérii.

semifinále play off českej extraligy - 1. zápas:

Bílí Tygři Liberec -  BK Mladá Boleslav 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Góly: 23. Bulíř (RADIVOJEVIČ), 39. Výtisk, 52. Birner (RADIVOJEVIČ), 53. RADIVOJEVIČ (Birner) - 22. Jarůšek, 58. Klepiš, 60. Pacovský