Pokuta, varovanie a ďalší trest: Diego Costa s dodatočným dištancom

Diego CostaDiego Costa Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalový útočník anglického klubu FC Chelsea Diego Costa dostal od národnej asociácie (FA) dodatočný dištanc na jeden zápas, pokutu 20-tisíc libier a varovanie do budúcnosti za nevhodné správanie po vylúčení v štvrťfinále národného pohára FA Cupu 12. marca na ihrisku Evertonu (0:2). Rodený Brazílčan bude chýbať tímu "The Blues" v sobotňajšom zápase v Birminghame proti Aston Ville a po novom aj o týždeň neskôr na ihrisku Swansea. O dodatočnom treste informovala oficiálna stránka Anglickej futbalovej asociácie.

Naturalizovaný španielsky reprezentant Diego Costa sa v spomenutom zápase dostal do konfliktu so stredopoliarom domácich Garethom Barrym. Costa v 84. minúte duelu čelil Barryho zákroku, reagoval konfrontáciou, počas ktorej svoje ústa priblížil ku krku súpera. Dvadsaťsedemročný útočník Chelsea následne inkasoval druhú žltú a aj červenú kartu. O tri minúty neskôr rozhodca vylúčil aj Barryho za faul na Cesca Fábregasa. Costa po červenej karte najskôr odmietol opustiť ihrisko a k fanúšikom Evertonu smeroval obscénne gestá.

Viac o téme: Diego Costa