VIDEO V dôležitom zápase Škrtel len na lavičke: Chelsea aj Arsenal rozpútali ofenzívne peklo

Radosť futbalistov londýnskej ChelseaRadosť futbalistov londýnskej Chelsea Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili v sobotňajšom zápase 32. kola anglickej Premier League na ihrisku poslednej Aston Villy hladko 4:0. Hostia tak pod vedením dočasného trénera Guusa Hiddinka neprehrali už 15 ligových duelov.

Úradujúci majster otvoril skóre vo Villa Parku v 26. minúte strelou k ľavej žrdi v podaní Rubena Loftusa-Cheeka. Londýnsky tím zvýšil skóre gólom do šatne, keď brankára Bradleyho Guzana prekonal z pokutového kopu faulovaný Brazílčan Alexandre Pato. Dvadsaťsedemnásobný brazílsky reprezentant v 23. min sobotňajšieho duelu nahradil na ihrisku zraneného Loica Rémyho. Pato počas zimného prestupového obdobia zamieril do FC Chelsea na hosťovanie z brazílskeho Corinthians.

V úvode druhého dejstva Chelsea opäť udrela a do odkrytej bránky nekompromisne namieril Pedro. Rezignujúci domáci opäť kapitulovali v 59. minúte, keď technickú strelu Pata brankár Guzan vyrazil, no iba na voľného Pedra a Španiel sa z uhla nemýlil. Nemohúcnosť Aston Villy podčiarkla v 85. minúte červená karta, ktorú videl škótsky obranca Alan Hutton po faule na Loftusa-Cheeka. Úspešnú premiéru v drese Chelsea absolvoval aj americký obranca Matt Miazga, ktorý prišiel na Ostrovy z klubu MLS New York Red Bulls.

Aston Villa v ostatných siedmich zápasoch Premier League ani raz nebodovala, strelila len dva góly a je beznádejne posledná v tabuľkovom poradí, už len s teoretickou šancou na záchranu v najvyššej anglickej súťaži.

Rovnaký počet gólov nadelil aj tretí tím tabuľky Arsenal Londýn Watfordu a štvrtý Manchester City domácemu Bournemouthu. "Gunners" sa tak po troch prehrách vrátili do boja o titul, na vedúci Leicester strácajú sedem kôl pred koncom sezóny osem bodov. "Citizens" majú na lídra manko 12 bodov.

Liverpool so slovenským obrancom Martinom Škrtelom na lavičke náhradníkov privítal doma druhý druhý Tottenham. Diváci na štadióne Anfield Road videli góly až v druhom polčase. Najprv v 51. minúte dostal domácich do vedenia brazílsky stredopoliar Philippe Coutinho, no "kohúti" odpovedali už v 63. minúte presným zásahom reprezentačného útočníka Harryho Kanea a tak si oba tímy body podelili.

Aston Villa – Chelsea Londýn 0:4 (0:2)
Góly: 26. Loftus-Cheek, 45.+3 Pato (11m), 46. a 59. Pedro, ČK: 85. Hutton (Aston Villa), 31.120 divákov.

Arsenal Londýn - Watford 4:0 (2:0)
Góly: 4. A. Sánchez, 38. Iwobi, 48. Bellerín, 90. Walcott

Bournemouth - Manchester City 0:4 (0:3)
Góly: 7. Fernando, 12. De Bruyne, 19. Agüero, 90. Kolarov

Norwich - Newcastle 3:2 (1:0)
Góly: 46. T. Klose, 74. Mbokani, 90.+ M. Olsson - 71. a 86. Mitrovič (druhý z pok. kopu)

Stoke City - Swansea 2:2 (1:0)
Góly: 13. Afellay, 53. Krkič - 68. Sigurdsson, 79. Paloschi

Sunderland - West Bromwich 0:0

West Ham - Crystal Palace 2:2 (2:1)
​Góly: 18. Lanzini, 41. Payet - 15. Delaney, 75. Gayle, ČK: 67. Kouyaté (West Ham)

Liverpool - Tottenham 1:1 (0:0)
Góly: 51. Coutinho - 63. Kane
Martin Škrtel (Liverpool) sedel na lavičke náhradníkov.