VIDEO Do nemocnice poslal Višňovského a teraz aj Zadorova: Po brutálnom hite sa ledva hýbal

Nikita Zadorov po tvrdom hite od Toma Wilsona
Nikita Zadorov po tvrdom hite od Toma Wilsona

BRATISLAVA - Ďalší brutálny zákrok, ktorý mal nádych likvidačného faulu. Tom Wilson si počkal na súpera a dobre načasovaným hitom ho poslal k ľadu. Zadarov takúto stopku ani trochu nečakal a otrasený sa z klziska dostával iba veľmi pomaly, aj to za asistencie spoluhráčov a tímového lekára.

Každý tím v NHL má vo svojom kádri aspoň jedného rodeného bitkára, ktorý odvádza špinavú robotu. Presne takýmto "zákerákom" je iba 22-ročný Tom Wilson, ktorý len v tomto ročníku nazbieral neuveriteľných 154 trestných minút. V rovnakom duchu sa niesli aj jeho predchádzajúce dve sezóny. 

Wilson je u slovenských fanúšikov známa firma, veď iba vlani si presne v rovnakom mieste ako dnes počkal na Ľubomíra Višňovského, ktorému ukončil sezónu. Wilson zasiahol slovenského obrancu ramenom do tváre, čím mu spôsobil otras mozgu.

Tentoraz si vyšliapol na mladého obrancu Colorada Nikitu Zadorova, ktorého poslal rovno do nemocnice, kde sa musel podrobiť vyšetreniam. V zápase neodohral ani deväť minút. V prvých momentoch to vyzeralo skutočne vážne, veď mladý obranca ostal nehybne ležať na ľade. Duchaprítomní rozhodcovia rýchlo pozastavili hru, a tak sa zranenému Zadorovovi mohol venovať tímový lekár, ktorý ho odviedol až do šatne. 

Nakoniec sa potvrdilo, že Zadarov je na tom podobne ako Višňovský, a teda utrpel otras mozgu. Je teda takmer isté, že si v základnej časti už viac nezahrá a čaká ho koniec sezóny.


Tagy: Washington Capitals Ľubomír Višňovský Colorado Avalanche Nikita Zadorov Tom Wilson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
sportky.sk
Foto:
YouTube, Video: YouTube

DISKUSIA