VIDEO Na Okolo Flámska sa padá: Preteky už bez favoritov Démara aj Van Avermaeta

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: facebook

BRUGGY - Cyklistom na stom ročníku pretekov Okolo Flámska sa vonkoncom nevyhýbajú pády, ktoré majú za následok aj predčasné odstúpenia favoritov. V nedeľňajších pretekoch po štyroch hodinách na ceste už nepokračuje líder tímu FDJ a víťaz nedávnych pretekov Miláno - San Remo Francúz Arnaud Démare a ani jeden z veľkých favoritov na celkový triumf Belgičan Greg van Avermaet.

Démare si pri páde približne tri hodiny po štarte roztrhol dres, síce sa postavil, ale na bicykel už nevysadol. Van Avermaet sa o niečo neskôr ocitol v nevinne vyzerajúcej situácii v páde spoločne s ďalšími tromi tímovými kolegami z BMC Racing. Okrem neho to vzdal aj tímový kolega Michael Schär. Nepokračuje ani Belgičan Tiesj Bennot z tímu Lotto-Soudal. "Van Avermaet odhodil prilbu na zem, rozhodil rukami a rozplakal sa. Devastujúca strata, keď si uvedomíme, že tento Belgičan bol už veľakrát blízko víťazstva na pretekoch Okolo Flámska a aj v tomto roku ho dobrá forma predurčovala útočiť na prestížne prvenstvo," napísali v spravodajstve v živej verzii z pretekov na špecializovanom webe.

Tím Tinkoff s lídrom Petrom Saganom postihla galiba ešte pred štartom nedeľňajších pretekov, keď sa počas tréningu nepríjemne zranil Poliak Maciej Bodnar a s dvojnásobnou zlomeninou čeľuste nielenže nemohol nastúpiť na veľkú flámsku klasiku, ale musel na operáciu. V pelotóne ho nahradil Michael Kolář. Znamená to, že v osemčlennom tíme Tinkoff sú v pretekovom dianí až traja slovenskí cyklisti - okrem Kolářa aj obaja bratia Saganovci. 

Preteky Okolo Flámska odštartovali o 10.10 h tradične v Bruggách. Trasa 100. ročníka druhého z piatich monumentov - Okolo Flámska ponúka 18 stúpaní, pričom tie legendárne Oude Kwaremont a Paterberg absolvuje pelotón trikrát, resp. dvakrát. Na siedmich úsekoch od 82. do 215. km budú cyklistom znepríjemňovať život aj dlažobné kocky, tzv. pavé. Chlieb sa bude lámať najmä na záverečných troch kopčekoch v posledných 40 km v poradí Kruisberg (229. km), Oude Kwaremont (238. km) a Paterberg (242. km). Predpokladaný príchod najlepších do cieľa v Oudenaarde je o 16.35 h. 

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Flámska
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook, VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články