Ohlasy na veľkolepý triumf Tourminatora: Sagan je Boh! Skvelým ťahom potvrdil, že je najlepší!

Peter Sagan po famóznom výkone vyhral jubilejné 100. preteky Okolo FlámskaPeter Sagan po famóznom výkone vyhral jubilejné 100. preteky Okolo Flámska Zdroj: steephill.tv/sirotti

OUDENAARDE - Reakcie na víťazstvo Petra Sagana na 100. ročníku cyklistických pretekov Okolo Flámska:

Alberto Contador (Šp,. spolujazdec Sagan v tíme Tinkoff): "Klobúk dolu! Zaslúžiš si to, Peter!“

Johan Museeuw (Belg., trojnásobný víťaz na Okolo Flámska, 1993, 1995, 1998): "Čo sa už len na toto dá povedať. Iba wwwooowww...“

Oleg Tiňkov (majiteľ tímu Tinkoff): "Jubilejný stý ročník pretekov Okolo Flámska vyhral Peter Sagan z nášho tímu! Ó, Flámsko, moje najobľúbenejšie a najgladiátorskejšie preteky. Som veľmi rád, že sme ich konečne dokázali vyhrať. Teraz sme ako tím na prvom mieste v medzinárodných rebríčkoch UCI a Peter Sagan je zasa na čele poradia jednotivcov."

Peter Privara (bývalý cyklista, prezident Slovenského zväzu cyklistiky): "Úžasné a fantastické víťazstvo. Osobne by som tento Peťov výsledok zaradil na druhé miesto za titul majstra sveta. To len preto, že majstrovstvá sveta sú predsa len najväčší vrchol, ale výkonnostne to bolo možno ešte lepšie ako v Richmonde. Práve ten dúhový dres mu spôsobuje problémy, lebo všetci si na neho dávajú veľký pozor. Dnes to však zvládol excelentne a nenechal nikoho na pochybách, že je veľmi silný a veľmi chce zvíťaziť. Útok, ktorý predviedol ešte dlhé kilometre pred cieľom, bol dôkazom jeho obrovského sebavedomia. Úroveň jeho víťazstva znásobuje aj fakt, že triumfoval v jubilejnom stom ročníku na pretekoch v Belgicku, kde ľudia milujú cyklistiku. Navyše, zvíťazil nad veľkým rivalom Cancellarom. Bola to v záverečných kilometroch priama konfrontácia Cancellara - Sagan, aj keď Cancellara mal podporu v podobe Vanmarcka. Čiže úplná férovka to nebola... Čo Peťovi doteraz chýbalo, čiže veľká víťazná klasika, to už má. V tomto veku, čiže ako 26-ročný, je stále v cestnej cyklistike mladý jazdec. Má teda stále toho veľa pred sebou. Teším sa z toho, že to tak je.“

Ján Valach (bývalý cyklista, športový riaditeľ tímu Tinkoff): "Taktika nášho tímu na jarných klasikách vždy vychádza z toho, že Peťa treba doviesť v pretekoch do určitého bodu tak, aby bol vpredu do 10. resp. 20. miesta. Bolo vidieť, že chalani to na Flámsku stíhajú. Juro Sagan, Pavel Brutt a závere najmä Oscar Gatto odviedli výbornú robotu. Potom to už bolo na Petrovi a ten ukázal, že momentálne je veľmi silný. Dnešným skvelým útokom potvrdil, že je najlepší. Peter predviedol výborný ťah, keď šiel s kožou na trh spolu s Kwiatkowským, Poliak mu tentoraz poctivo striedal, ale neskôr už zostal vzadu. V poslednom kopci bolo jasné, že Peter musí útočiť a je dôležité, že mal na to silu. Cancellara sa priblížil v istom okamihu na 11 sekúnd, bolo jasné, že to skúsi. Dal do toho úplne všetko, keď sa spustil dolu z mosta, ale neskôr sa už Petrov náskok neskracoval. V najťažšom momente vydržal Cancellarov tlak a zaslúžene zvíťazil. Peter si teraz musí užiť toto víťazstvo a potom sa pripraviť čo najlepšie na Paríž-Roubaix tak, aby v závere pretekov opäť mohol bojovať o víťazstvo."

Dominik Hrbatý (bývalý skvelý tenista a fanúšik cyklistiky): "Peter Sagan je športový Boh! Chcem ho veľmi pekne pozdraviť. Ak s ním náhodou budete hovoriť, pogratulujte mu aj za mňa. Nesmierne ho obdivujem za to, čo tam všetko musí ´oddrieť´. Pri sledovaní športu som dávno nebol taký našponovaný ako práve v týchto pretekoch Okolo Flámska.“

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Flámska