Piešťany majú všetko vo svojej moci: O postupujúcom rozhodne posledný zápas

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

NOVÉ ZÁMKY - Hokejisti HC 46 Bemaco Bardejov zvíťazili v utorkovom stretnutí 11. kola play-out Tipsport ligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 2:1 a uchovali si nádej na účasť v Tipsport lige 2016/17. Úvodný gól strelil v 28. min hráč Bemaca Martin Kalináč, v úvode tretej tretiny vyrovnal skóre Michal Hudec. Vyslobodenie pre Bardejov priniesla až 57. min a presný zásah Jakuba Lineta.

Hráči Nových Zámkov sú už od nedele istým postupujúcim do Tipsport ligy 2016/17. Na druhej priečke, ktorá tiež zaručuje prienik medzi slovenskú elitu, momentálne figuruje Bardejov, avšak len o jeden bod menej má na svojom konte ŠHK 37 Piešťany. O druhom postupujúcom rozhodne až záverečný duel play-out Piešťany - Nové Zámky, ktorý je na programe v piatok 8. apríla.

Hokej - Play-out Tipsport ligy 2015/2016 - 11. kolo - utorok:

HC Mikron Nové Zámky - HC 46 Bemaco Bardejov 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 42. M. Hudec (L. Novák, Havlík) - 28. Kalináč (Solomončak, Ihnaťo), 57. Linet (M. Valjent)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše L. Novák (Nové Zámky) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lokšík - Kacej, Stanzel

Nové Zámky: Kristín - Martin Chovan, Jakovlevs, Kousalík, Baron, Opalek, J. Reichel, Sucharda, Hrudík - Podstavek, Čaládi, Martin Frolík - Havlík, M. Hudec, L. Novák - T. Török, J. Zlocha, Dubec - Komínek, Hegyi, Korytko
Bardejov: Škorvánek - M. Takáč, Loydl, M. Bednár, Valentín, Pichnarčík, Polaček, Všetečka, Valjent - Marcel Baláž, Kalináč, Vaško - Solomončak, Cútt, Ihňato - Jokeľ, Linet, Fajčák - Ščurko, D. Šimčák, Česelka

Tabuľka play-out hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 po utorkovom 11. kole:

1. Nové Zámky    7 4 0 0 0 0 3 24:19 12 - istá účasť v Tipsport lige 2016/2017
2. Bardejov    8 3 0 0 0 2 3 17:19 11
---------------------------------------------------
3. Piešťany    7 2 0 2 0 0 3 20:23 10

Legenda: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Viac o téme: HC 46 Bardejov HC Nové Zámky