VIDEO Ibrahimoviča môže mrzieť zahodená penalta: Citizens pred odvetou v dobrej pozícii

Zlatan Ibrahimovič po nepremenenom pokutovom kopeZlatan Ibrahimovič po nepremenenom pokutovom kope Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti francúzskeho Paríža St. Germain remizovali v prvom štvrťfinále Ligy majstrov 2015/2016 s anglickým Manchestrom City 2:2. Domáceho kanoniera Zlatana Ibrahimoviča môže mrzieť zahodená penalta zo 14. minúty.

V Parku Princov začali hostia aktívne, ale inkasovať mohli ako prví. Domáci kanonier Zlatan Ibrahimovič v 14. minúte nepremenil penaltu, keď predtým Bacary Sagna fauloval v šestnástke Davida Luiza. Dobrým zákrokom mu jeho pokus k ľavej tyčke vyrazil brankár Joe Hart. Ibrahimovič mohol otvoriť skóre aj v 24. minúte, vo veľkej šanci sa rozhodol Harta obstreliť, ale pálil nad. A tak domáci inkasovali v 38. minúte z kopačky Kevina De Bruyneho, ktorý po rýchlej akcii nekompromisne prestrelil brankára Kevina Trappa. V 41. minúte však po hrubej chybe Fernandinha vyrovnal práve švédsky útočník. Hart brazílskemu stredopoliarovi prihral nakrátko, tomu však do lopty strčil nohu "Ibra" a vyrovnal.

Výber kouča Laurenta Blanca dostal v druhom polčase do vedenia Adrien Rabiot, keď po rohu dorazil Hartom vyrazenú loptu za jeho chrbát. Hráči francúzskeho majstra dostali krídla a v 62. minúte Ibrahimovič hlavou trafil tyč a neujala sa ani dorážka Edinsona Cavaniho. Paríž tak pykal v 72. minúte, keď sa lopta šťastne poodrážala k Fernandinhovi a jeho strelu ešte jemne tečoval do siete domáci kapitán Thiago Silva. Skóre sa už do konca nezmenilo a tak do odvety pôjdu vo výhode hráči čílskeho kouča Manuela Pellegriniho.

Paríž St. Germain - Manchester City 2:2 (1:1)
Góly: 41. Ibrahimovič, 59. Rabiot - 38. De Bruyne, 72. Fernandinho. Rozhodoval: Mažič (Srb.), ŽK: Luiz, Matuidi - Clichy, Fernando, Mangala, J. Navas.

PSG: Trapp - Aurier (78. Van der Wiel), Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot (78. Lucas), Motta, Matuidi - Di Maria, Ibrahimovič, Cavani

Manchester City: Hart - Sagna, Mangala, Otamendi, Clichy - Fernandinho, Fernando - J. Navas, De Bruyne (77. Delph), Silva (88. Bony) - Agüero (90.+3 Kolarov)

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Manchester City PSG