VIDEO Šokujúci výbuch Arsenalu: Chelsea s prvou prehrou pod Hiddinkom

Andy Carroll strelil Arsenalu až tri gólyAndy Carroll strelil Arsenalu až tri góly Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu neudržali dvojgólový náskok a v sobotňajšom súboji 33. kola Premier League iba remizovali na pôde londýnskeho rivala West Hamu United 3:3. "Kanonierom" sa vzdialila vidina majstrovského titulu, z tretej priečky tabuľky strácajú na lídra súťaže Leicester City desať bodov.

Duel na Boleyn Ground sa začal lepšie vyvíjať pre Arsenal, ktorý viedol po góloch Mesuta Özila a Alexisa Sancheza. V závere prvého polčasu však prišli veľké chvíle Andrewa Carrolla. Útočník West Hamu sa dvomi zlepenými zásahmi postaral o vyrovnanie a krátko po prestávke zavŕšil hetrik. V 57. minúte bol dokonca blízko k štvrtému gólu, keď jeho strela presvišťala nad brvnom. Arsenalu sa podarilo uchmatnúť aspoň bod po tom, čo v 70. minúte vyrovnal Laurent Koscielny.

V 33. kole vyprchalo čaro dočasného trénera Chelsea Guusa Hiddinka, pod ktorého vedením neprehrali "The Blues" 15 ligových duelov v rade. Londýnčania pretrhli skvelú sériu, keď podľahli Swansea tesne 0:1. O výhre domácich rozhodol presný volej Islanďana Gylfiho Sigurdssona z 25. minúty. Chelsea tak zostala v tabuľke na 10. mieste, "labute" sú 13.

Citizens čaká počas týždňa odvetný zápas štvrťfinále Ligy majstrov proti Paris Saint-Germain, a preto nechal Manuel Pellegrini na lavičke napríklad Kevina de Bruyneho a tiež Fernandinha, ktorý patril v Paríži k najlepším hráčom na trávniku. Manchester City nastúpil na sobotňajší zápas proti West Bromwich Albion v hustom daždi, ktorý výrazne sťažil podmienky na futbal. Ako prvý sa presadili hostia, keď v 6. min prekonal brankára Harta prudkou strelou Stéphane Sessegnon. V 19. min vyrovnal z pokutového kopu argentínsky kanonier Sergio Agüero, pre ktorého to bol osemnásty presný zásah v prebiehajúcej sezóne Premier League. Na konečných 2:1 upravil v 66. min francúzsky záložník Samir Nasri. Citizens sa nachádzajú na priebežnom štvrtom mieste a na vedúci Leicester strácajú dvanásť bodov. Výhra im však pomohla v boji o štvrtú priečku zaručujúcu účasť v predkole Ligy majstrov, City majú o štyri body viac ako Manchester United, ktorý sa predstaví v nedeľu na ihrisku Tottenhamu Hotspur.

Výsledky sobotňajších stretnutí 33. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

West Ham United - Arsenal Londýn 3:3 (2:2)
Góly: 44., 45.+ a 52. Carroll - 18. Mesut Özil, 35. A. Sánchez, 70. Koscielny

Aston Villa - Bournemouth 1:2 (0:1)
Góly: 85. A. Ayew - 45.+ Cook, 74. J. King

Crystal Palace - Norwich City 1:0 (0:0)
Gól: 68. Puncheon

Southampton - Newcastle United 3:1 (2:0)
Góly: 4. Long, 38. Pelle, 55. Wanyama - 65. Townsend