Mihalíková uspela v poslednom zápase ITF Junior Masters: Z Číny si odnáša piate miesto

Tereza MihalíkováTereza Mihalíková Zdroj: facebook

ČCHENG-TU - Slovenská tenistka Tereza Mihalíková zvíťazila nad Američankou Sofiou Keninovou 3:6, 6:1, 6:1 v nedeľňajšom zápase o konečné 5. miesto na 2. ročníku mládežníckeho "výberového" turnaja ITF Junior Masters na tvrdom povrchu v areáli Sichuan International Tennis Centre v čínskom Čcheng-tu. Zverenkyňa Jána Studeniča Mihalíková sa vrátila na juniorskú scénu po minulotýždňovom zisku titulu vo dvojhre aj štvorhre na seniorskom podujatí ITF v bahrajnskej Manáme.

Sedemnásťročná rodáčka z Topoľčian Mihalíková figuruje v oficiálnej predbežnej nominácii domácich na bratislavský duel SR - Kanada 16. - 17. apríla na antuke v Aegon aréne NTC v play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2017 reprezentačných družstiev žien.

Vstupenky na FED CUP SLOVENSKO – KANADA tu v predaji.

Vlani v apríli štartovala na premiérovom ročníku ITF Junior Masters Kristína Schmiedlová a prehrala vo finále s najvyššie nasadenou domácou Sü Š'-lin 4:6, 2:6. Teraz vo finále zvíťazila Ruska so zázemím v TC Empire Trnava Anna Blinkovová nad Britkou Katie Swanovou 6:4, 6:7 (1), 7:6 (4). V chlapčenskom dueli o titul si Hong Seong-čchan z Kórejskej republiky poradil s Nórom Casperom Ruudom 7:5, 6:3.

Mládežnícky "výberový" tenisový turnaj ITF Junior Masters na tvrdom povrchu v čínskom Čcheng-tu (8. - 10. apríla) - nedeľňajšie výsledky: