VIDEO Trenčín si poradil aj s Myjavou: Šieste víťazstvo úradujúceho majstra v rade

Radosť hráčov AS TrenčínRadosť hráčov AS Trenčín Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Líder aktuálnej fortunaligovej tabuľky AS Trenčín zvíťazil 3:1 nad Spartakom Myjava v nedeľňajšej domácej dohrávke 26. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Zverenci Martina Ševelu si v nej pripísali šiesty triumf v sérii.

V 46. min sa výstavne ľavačkou strelecky presadil Ibrahim Rabiu, myjavský gólman Matúš Hruška inkasoval po 470 minútach. Na 2:0 zvýšil Samuel Kalu. O päť minút neskôr síce znížil hosťujúci Peter Sládek, no v nadstavenom čase svojím pätnástym zásahom vo Fortuna lige 2015/2016 výsledok spečatil najlepší strelec súťaže Matúš Bero. Trenčania zdolali Myjavčanov aj v tretej tohtosezónnej konfrontácii, na čele poradia sú o deväť bodov pred ŠK Slovan Bratislava.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 26. kolo - nedeľa:

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:1 (0:0)
Góly: 46. Rabiu, 76. Kalu, 90.+ Bero - 81. P. Sládek, ŽK: 24. Kleščík, 52. Kalu, 73. Bero - 84. Marček, rozhodovali: Valášek - E. Weiss, Súkeníková, 2660 divákov

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu Kingsley - Koolwijk (39. Holúbek) - Van Kessel, Bero, Rabiu, Kalu (84. Schet) - Maierhofer (63. Guba)
Myjava: Matúš Hruška - Beňo (88. Ján Chovanec), Banovič, Ostojič, Machovec - Marček, T. Kóňa (83. Škutka) - E. Daniel, P. Sládek, Š. Pekár - Ľ. Kolár (46. Bílovský)

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Prvý polčas sme sa snažili prihrávkami silnú obranu súpera rozobrať. Na začiatku druhého polčasu dal Rabiu rýchly gól. Súperovi sa síce podarilo zdramatizovať záver zápasu, ktorý bol čiastočne nervózny, ale boli sme dobre pripravení na takého ťažkého súpera akým je Myjava."

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "V prvom polčase sme nehrali dobre, snažili sme sa prekvapiť Trenčín loptami za obranu. Po prestávke sme hrali veľmi dobre iba prvých pätnásť minút. V závere sa nám podarilo priebeh zdramatizovať, ale ukázala sa sila domáceho kolektívu."

Viac o téme: Spartak Myjava AS Trenčín