Leicester je o krok bližšie k titulu: Aha, čo ho môže pripraviť o Ligu majstrov

Claudio RanieriClaudio Ranieri Zdroj: SITA

LEICESTER - Futbalisti Leicesteru City sú opäť o niečo bližšie k zisku titulu v anglickej Premier League. V nedeľu vyhrali na ihrisku zostupom ohrozeného Sunderlandu 2:0 a piatym triumfom v sérii potvrdili pozíciu lídra tabuľky. Päť kôl pred koncom súťaže majú pred druhým Tottenhamom náskok siedmich bodov.

O zisku troch bodov pre favorita rozhodol druhý najlepší ligový strelec Jamie Vardy. Skóre otvoril v 66. minúte a poistku pridal v piatej minúte nadstavenia. Na konte tak má v tejto sezóne už 21 gólov v najvyššej súťaži. Zverenci trénera Claudia Ranieriho vyrovnali klubový rekord v počte výhier za jeden ročník (21) a výrazne sa priblížili k historickej účasti v Lige majstrov.

O miestenku v najprestížnejšej pohárovej súťaži na starom kontinente ich môže pripraviť už len zhoda náhod. Leicester príde o LM iba v tom prípade, že v tabuľke skončí na štvrtom mieste a Ligu majstrov vyhrá Manchester City, ktorý zároveň v Premier League obsadí konečnú priečku mimo prvej štvorky Premier League.

"Nech fanúšikovia naďalej snívajú, ale my musíme zostať nohami na zemi. Musíme byť naďalej koncentrovaní a sústredení. Ani dnes sme sa nevyhli niekoľkým chybám. Nezostáva nám nič iné, ako pracovať na odstránení našich nedostatkov. Samozrejme, je skvelý pocit povedať nahlas, že Ligu majstrom máme na dosah. Ale ešte nič nie je isté, nič sme ešte nedokázali," povedal po nedeľňajšej výhre Ranieri, ktorého zverencom chýbajú k titulu už len tri výhry. Do konca sezóny si "líšky" zmerajú sily s West Hamom, Swansea, Manchestrom United, Evertonom a Chelsea.

Viac o téme: Leicester Claudio Ranieri