Netradičný zákaz pre top kanoniera: Vardymu tréner zatrhol strieľať

Jamie Vardy
Jamie Vardy

LEICESTER - Útočník Leicesteru a druhý najlepší kanonier anglickej ligy Jamie Vardy nadnesene prezradil, čo stojí za jeho výbornou formou. Taliansky tréner lídra tabuľky Claudio Ranieri totiž dvadsaťdeväťročnému futbalistovi zakazuje trénovať streľbu.

"Naozaj nemám moc šancí trénovať zakončenie, pretože strelecké cvičenie máme na začiatku týždňa, kedy starec (Ranieri) chce, aby som nechal svoje nohy odpočívať," citovali Vardyho britské médiá. "Takže keď sa začína trochu strieľať, starec mi povie, nech idem z ihriska," doplnil Vardy.
 
Anglický reprezentant naposledy v nedeľu dvoma gólmi rozhodol o výhre 2:0 nad Sunderlandom a vylepšil si bilanciu v ročníku na 21 ligových zásahov. Vedúci Harry Kane z Tottenhamu dal o jeden gól viac. "Budem v tom pokračovať, ak to bude znamenať, že si budem šetriť nohy a góly na zápasy," podotkol Vardy.
 
Hráči Leicesteru, ktorí päť kôl pred koncom vedú Premier League o sedem bodov pred Tottenhamom, si sezónu užívajú a vidinou senzačného majstrovského titulu sa nijako nestresujú. "Na tréningu sa vždy smejeme a vtipkujeme. Každý je uvoľnený a starec chce, aby to tak bolo. Na našom tíme je dobré, že od prvého dňa všetci držíme spolu," dodal Vardy.

Tagy: Claudio Ranieri Leicester City Jamie Vardy

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA