Uvidíme hviezdneho kanoniera Realu na domácich ME? Osud Benzemu je spečatený!

Karim Benzema
Karim Benzema

PARÍŽ - Futbalový útočník Realu Madrid Karim Benzema nebude členom kádra francúzskej reprezentácie na tohtoročných domácich majstrovstvách Európy (10. júna - 10. júla). V stredu o tom informovala tamojšia futbalová federácia (FFF) prostredníctvom svojho oficiálneho webu.

Dvadsaťosemročný Benzema je naďalej predbežne obvinený z napomáhania pri vydieraní svojho kolegu z národného mužstva Mathieua Valbuenu. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že Benzemu oslovil kamarát z detstva, aby poslúžil ako prostredník a presvedčil Valbuenu rokovať priamo s vydieračmi, ktorí vraj disponovali sexuálnou videonahrávkou s jeho účasťou. Kanonier Realu Madrid trvá na tom, že sa stal obeťou nepochopenia situácie zo strany žalujúceho hráča tímu Olympique Lyon. 

Rozhodnutiu o neúčasti Benzemu na kontinentálnom šampionáte predchádzalo stretnutie prezidenta FFF Noëla Le Graëta a trénera francúzskeho výberu Didiera Deschampsa. Obaja pripomenuli, že športová výkonnosť je významným, avšak nie výlučným kritériom pre povolanie hráča do národného mužstva, dôležité je tiež usilovať sa o jednotu v tíme. 


Tagy: Real Madrid Karim Benzema Francúzsko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA