VIDEO United si zahrajú o finále: Rashford a Fellaini zariadili triumf nad West Hamom

Víťazné oslavy futbalistov Manchestru UnitedVíťazné oslavy futbalistov Manchestru United Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United postúpili do semifinále Pohára FA. V stredajšom opakovanom zápase štvrťfinále triumfovali na ihrisku West Hamu United 2:1.

Skóre sa vo východnom Londýne menilo až po zmene strán. Prvý gól hostí strelil 18-ročný Marcus Rashford, ktorý sa efektne presadil technickou strelou zvnútra šestnástky. Na 2:0 zvýšil Marouane Fellaini. Belgický stredopoliar bol na začiatku i konci akcie v 67. minúte, keď do brány dorazil strelu Anthonyho Martiala.

"Kladivári" však nezložili zbrane. V 79. minúte znížil James Tomkins, v samom závere riadneho hracieho času mali veľké šance Andy Carroll a Cheikhou Kouyate. Manchester si napokon tesný náskok postrážil a tešil sa z postupu medzi elitné kvarteto.

West Ham United - Manchester United 1:2 - prvý zápas: 1:1, do semifinále postúpil Manchester United
Góly: 79. Tomkins - 54. Rashford, 67. Fellaini

Viac o téme: Manchester United West Ham United FA Cup