VIDEO Obrovská dráma v Liverpoole: The Reds senzačne otočili stratený zápas!

Philippe Coutinho oslavuje gólPhilippe Coutinho oslavuje gól Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool postúpili do semifinále tohtosezónnej edície Európskej ligy. Dortmund sa po domácej remíze 1:1 rozstrieľal až na pôde Liverpoolu, kde viedol už 3:1, no domáci si heroickým výkonom napokon vystrieľali postupový triumf 4:3. Famóznemu obratu sa slovenský reprezentant Martin Škrtel prizeral len z lavičky náhradníkov.

Vypredaný Anfield čakala po elektrizujúcom nástupe v úvodných desiatich minútach studená sprcha. Dve nepresné rozohrávky Liverpoolu potrestala Borussia premenenými protiútokmi a od začiatku priklonila postupové misky váh na svoju stranu. V 5. minúte dorazil loptu do odkrytej brány Mchitarjan a o chvíľu nato ju namieril Aubameyang sprava špičkou kopačky do šibenice. Potom sa dostal k slovu aj Liverpool, vytvoril si niekoľko možností na gól, ale zníženia sa nedočkal.

Po zmene strán sa domácim podarilo gradujúci duel zdramatizovať, elegantnú kombinačnú akciu zakončil gólom Origi. "The Reds" sa nakopli, ale neustrážili si zadnú líniu. V 57. minúte vystruhol Hummels kolmicu na Reusa a ten nikým nekrytý zľava prestrelil Mignoleta - 1:3. O deväť minút neskôr však zvýraznil zápletku prízemnou strelou Coutinho a na 3:3 vyrovnal z rohu Sakho. Postupové výtrženie na Anfielde napokon dokonal v 91. minúte ďalšou presnou hlavičkou Lovren.

FC Liverpool (Angl.) - Borussia Dortmund (Nem.) - 4:3 (0:2), prvý zápas: 1:1, do semifinále postúpil Liverpool
Góly: 48. Origi, 66. Coutinho, 78. Sakho, 90.+ Lovren - 5. Mchitarijan, 9. Aubameyang, 57. Reus
Martin Škrtel (FC Liverpool) sedel na lavičke náhradníkov.

Viac o téme: Borrusia Dortmund Liverpool FC