VIDEO Leicester doma zaváhal s West Hamom: Vardy dostal červenú kartu

Jamie Vardy dostal červenú kartu Jamie Vardy dostal červenú kartu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Leicesteru remizovali v anglickej lige 2:2 s West Hamom. V piatej minúte nastavenia získal bod pre vedúci tím tabuľky z penalty striedajúci Ulloa. Zápas nedohral kvôli vylúčeniu strelec prvého gólu Leicesteru Jamie Vardy.

Už v druhej minúte mohol West Ham poslať do vedenia Kouyaté, jeho hlavičku ale gólman Schmeichel vyrazil na tyč, na čo lopta opečiatkovala aj druhú stranu bránky. V 18. minúte už sa skóre zmenilo, ale v prospech Leicesteru. Z prvej strely "Líšok" na bránku sa presadil Vardy, ktorý dal 22. gól v sezóne a vyrovnal na čele tabuľky strelcov Kanea z Tottenhamu.

Vardy ale zápas nedohral. V 56. minúte mu rozhodca Moss po páde vo vápne udelil druhú žltú kartu a anglický útočník prvýkrát nedokončil zápase za Leicester kvôli vylúčeniu.

West Ham využil presilovku k obratu. V 84. minúte premenil Carroll penaltu nariadenú po zákroku Morgana na Reida a po 574 minútach ukončil nepriestrelnosť Leicesteru. O dve minúty neskôr podarenou strelou z hranice pokutového územia získal hosťom vedenie Cresswell.

"Kladivári" ale Leicesteru prvú prehru od 14. februára neuštedrili. Rozhodca Moss nariadil v závere nadstaveného času po zákroku Carrolla na Schluppa penaltu, ktorú premenil Ulloa. Oba tímy predĺžili sériu bez prehry na osem zápasov, West Ham štvrtýkrát v rade remizoval. Zaváhanie Leicesteru môže v pondelok využiť Tottenham, v prípade výhry na ihrisku Stoke zníži náskok "Líšok" na päť bodov.

Liverpool zvíťazil 2:1 v Bournemouthe. Tréner Jürgen Klopp urobil v základnej zostave "Reds" desať zmien oproti štvrtkovému zápasu Európskej ligy s Dortmundom (4:3). Jediným hráčom, ktorý nastúpil v oboch zápasoch od začiatku, bol Firmino.

A práve Brazílčan otvoril v 41. minúte skóre, keď k nemu gólman Boruc vyrazil Sturridgovu pätičku. Ešte do prestávky stihol zvýšiť po Ibeovom centre Sturridge. V nastavení len skorigoval stav King. Bournemouth na prvú výhru nad Liverpoolom v histórii opäť nedosiahol.

Arsenal Londýn remizoval v nedeľu s tímom Crystal Palace 1:1. "Kanonieri" síce vyhrávali gólom Alexisa Sáncheza 1:0, ale hostia dokázali vybojovať aspoň jeden bod, keď sa v závere zápasu presadil Yannick Bolasie.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 34. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Bournemouth - FC Liverpool 1:2 (0:2)
Góly: 90.+ J. King - 41. Firmino, 45.+ Sturridge

Leicester City - West Ham United 2:2 (1:0)
Góly: 18. Vardy, 90.+ Ulloa (z pok. kopu) - 84. A. Carroll (z pok. kopu), 86. Cresswell, ČK: 57. Vardy (Leicester) po 2. ŽK

Arsenal Londýn - Crystal Palace 1:1 (1:0)
Góly: 45.+ A. Sánchez - 81. Bolasie

Viac o téme: West Ham Leicester City Liverpool FC
  • Zdroj: ČTK, SITA