Slovensko sa zásluhou Cibulkovej udržalo v II. svetovej skupine: Hlasy po boji s Kanadou

Slovenky sa tešia po vyhratom štvrtom zápase Pohára federácie - Fed CupuSlovenky sa tešia po vyhratom štvrtom zápase Pohára federácie - Fed Cupu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenské tenistky budú aj v roku 2017 účinkovať v II. svetovej skupine Pohára federácie. V barážovom stretnutí o účasť v druhej najlepšej osmičke totiž zvíťazili nad Kanadou 3:2. O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v bratislavskom NTC postarala Dominika Cibulková, ktorá v záverečnej dvojhre po kvalitnom koncentrovanom výkone deklasovala Aleksandru Wozniakovú 6:2, 6:0.

V záverečnej štvorhre prehrali Jana Čepelová s fedcupovou debutantkou Terezou Mihalíkovou s párom Sharon Fichmanová, Charlotte Robillardová-Millettová 3:6, 6:0, 8:10 v tzv. supertajbrejku. Cibulková, alovenská dvojka, bola hlavnou strojkyňou triumfu nad zámorským družstvom, v sobotňajšom úvodnom singli si poradila s Francoise Abandovou. Zverenky kapitána Mateja Liptáka odplatili Kanaďankám prehru z Quebecu 2014 a vo vzájomnej bilancii sa ujali vedenia 2:1. Súperky v novom ročníku prestížnej tímovej súťaže spoznajú 20. júna, keď je v chorvátskom Záhrebe o 19.00 na programe žreb.

Cibulková mala proti Wozniakovej raketový štart a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 3:0. Kanaďanka síce následne nížila na 2:3, no ďalšie tri gemy sa stali korisťou Cibulkovej, ktorá diktovala tempo a predvádzala svoj typický nátlakový tenis. Na začiatku druhého dejstva Slovenka po dvoch brejkoch odskočila Wozniakovej na 4:0 a kanadskej fedcupovej rekordérke uštedrila "kanára"

"Som veľmi šťastná, že som vybojovala pre Slovensko tretí bod a že nebude rozhodovať štvorhra, ktorá je v posledných rokoch našou slabinou. Cítim veľkú úľavu, už dlho som sa takto netešila o so slovenskou vlajkou pri víťaznom kolečku. Proti Wozniakovej tam v prvom ešte boli dva gemy, v ktorých som bola zbrklá a premotivovaná, no tie ďalšie som zvládla výborne. Hrala som agresívne, súperku som neustále tlačila, výborne som returnovala. Dnešný zápas bol hlavne o mne, veľmi som chcela vyhrať. Fed Cup hrám dlhé roky a veľmi ma táto súťaž baví, aj keď je človek pod väčším tlakok ako na turnajoch," povedala Cibulková.

Spokojný bol aj slovenský kapitán Lipták. "Som rád, že sme tento zápas zvládli. Boli sme na základe rebríčkovému postavenia jasnými papierovými favoritmi a vtedy sa nikdy nehrá jednoducho. Kanaďanky síce prišli bez Eugenie Bouchardovej, no majú skúsenú Aleksandru Wouniakovú a mladú Francoise Abandovú. ktorá ma svojimi výkonmi prekvapila. Som rád, že Dominika sa rozohrala. Dnes podala ešte lepší výkon ako proti Abandovvej, išla ako valec. Wozniaková bola po náročnom takmer trojhodinovom dueli proti  Schmiedlovej "ugrilovaná", v druhom sete vôbec nestíhala, čo Domča dokonale využila."

Mihalíková si fedcupovú premiéru užívala. "Bolo to super nastúpiť prvýkrát vo Fed Cupe. Veľmi som sa tešila, že si môžem zahrať. Nebola som nervózna, no cítila som sa trochu divne, keď hlásili moje meno a fanúšikovia ma začali povzbudzovať. S Jankou sme chceli dať Kanaďankám v druhom sete "kanára", čo sa nám podarilo. Škoda, že nám nevyšiel supertajbrejk. Fedcupový týždeň bol však pre mňa obrovskou skúsenosťou. Videla som hrať naše najlepšie dievčatá, ktoré ma pekne prijali." 

Kanadský kapitán Sylvain Bruneau sa napriek prehre snažil nájsť pozitíva. "Naše dievčatá dali do toho všetkého. Abandová odohrala výborný zápas proti Čepelovej, má veľký potenciál. Wozniaková mala v nohách trojsetovú bitku proti Schmiedlovej. Zo začiatku to vyzeralo, že to pôjde, postupne sa však na nej prejavila únava. Musím však uznať, že Dominika Cibulková hrala výborne. Ťažko povedať, či by sme v Bratislave vyhrali, keby sme mali v tíme Bouchardovú."

Baráž o účasť v II. svetovej skupiny Pohára federácie:
Slovensko - Kanada 3:2
Dominika Cibulková - Francoise Abandová 4:6, 6:3, 6:1
Anna Karolína Schmiedlová - Aleksandra Wozniaková 6:4, 4:6, 6:4
Jana Čepelová - Abandová 5:7, 2:6
Cibulková - Wozniaková 6:2, 6:0
Čepelová, Tereza Mihalíková - Sharon Fichmanová, Charlotte Robillardová-Millettová 3:6, 6:0, 8:10 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy