VIDEO Finálová séria bude ešte zaujímavá: Nitra ani na druhý pokus nedobyla bystrickú pevnosť

Tomáš Zigo z HC '05 iClinic Banská Bystrica (vľavo) a David Laliberté z HK Nitra (vpravo) Tomáš Zigo z HC '05 iClinic Banská Bystrica (vľavo) a David Laliberté z HK Nitra (vpravo) Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banská Bystrica zvládli aj svoj druhý domáci zápas finále play off Tipsport ligy, keď si v nedeľu poradili s Nitrou 4:2. Po štyroch dueloch je tak stav série vyrovnaný 2:2 a oba tímy sa najbližšie predstavia pod Zoborom.

Bystričanom podobne ako v prvom domácom finálovom zápase vyšiel nástup do stretnutia. Vedenia sa ujali v presilovke v štvrtej minúte, kedy sa Hvila neulakomil na strelu pred bránkou, poslal spätnú prihrávku na Tománka a ten už bez väčších problémov mieril do odkrytej časti Valentovej svätyne. Uplynulo 94 sekúnd a bolo 2:0. Lunter napriahol z pravého kruhu a prestrelil brankára Nitry. Tréner Stavjaňa si zobral oddychový čas, rovnako ako v sobotu, no tentoraz zabral, pretože ešte v tej istej minúte znížil Milam od modrej. V ďalších minútach nevyužili šance Tománek, Zigo, Hvila ani Handzuš, takže stav sa do prestávky nemenil.

V druhej tretine ťažili domáci hokejisti z ďalšej presilovky. Tománek to vyskúšal spoza kruhov a vyšlo mu to – 3:1. Hostia mohli streliť kontaktný gól taktiež v početnej výhode. Vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí, no Bacashihua doslova čaroval. Vychytal zoči – voči Lalibertého i Bakera. Už v hre piatich proti piatim boli na puku opäť Bystričania. Najprv im nevyšiel brejk s koncovkou Ziga, no po prihrávke Majdana zakončoval z pravej strany bez prípravy a pohotovo Bast – 4:1. Hokejistom spod Zobora to nešlo aj preto, že nevedeli nájsť recept na dobrého amerického gólmana v drese HC '05. Ten vytiahol betón i po strele Becu spoza hráča v ťažkej situácii.

V tretej tretine sa Nitre podarilo znížiť stav na rozdiel dvoch gólov, keď po prihrávke Slováka našiel recept na Bacashihuu z troch metrov Laliberté – 4:2. Hosťom to dodalo energie, mali miestami prevahu i aktivitu, no nedokázali využiť šance. Bystrica hrala umne a oprieť sa mohla aj o brankára. Ten vychytal Milama v prieniku a mal i šťastie, pretože odkrytý priestor jeho svätyne netrafili Laliberté a Ručkay. Hosťom nevyšla ani záverečná power-play, takže stav finálovej série je vyrovnaný.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 4:2 (2:1, 2:0, 0:1) - stav série 2:2
Góly: 4. R. Tománek (Hvila, Handzuš), 5. Lunter (Matoušek, Šmach), 23. R. Tománek (Hvila), 31. Bast (Majdan, Ivan Majeský) - 6. Milam (Laliberté), 44. Laliberté (M. Slovák, Blackwater)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Müllner - Šefčík, Výleta, 2841 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Šmach, Ivan Majeský, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Petran, Sandgren - Majdan, Bast, R. Tománek - Hvila, Kytnár, Gillies - Matoušek, Zigo, Lunter - Bajaruns, Handzuš, Bortňák

Nitra: Valent - F. Kuzma, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, Piačka, P. König - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Macík - Stloukal, Bene, Pupák

Viac o téme: HK Nitra HC'05 Banská Bystrica