VIDEO Sagan naladil fanúšikov na preteky: Pozrite sa, ako mu to ide na strmáku!

Peter Sagan na horskom bicykliPeter Sagan na horskom bicykli Zdroj: Facebook - Peter Sagan

GRAZ - Slovenské eso Petra Sagana čaká krátky súťažný presun od cestnej k horskej cyklistike a už stihol na to naladiť aj svojich priaznivcov. Dvadsaťšesťročný Žilinčan, ktorý už niekoľko rokov patrí medzi úzku svetovú špičku na ceste, začínal svoju kariéru práve v teréne na horskom bicykli.

Úradujúci majster sveta v rámci prípravy na májové podujatie Okolo Kalifornie absolvuje vo farbách tímu Tinkoff preteky v Rakúsku a Česku. "Isto ma čaká kopec zábavy pri návrate k mojim koreňom. Som veľmi zvedavý, ako mi to na horskom bicykli pôjde," povedal pre oficiálny web zoskupenia Tinkoff juniorský majster sveta v cross country horských cyklistov z roku 2008 a úradujúci svetový šampión v cestnej cyklistike.  O tejto udalosti nedávno informoval aj na sociálnej sieti.

Najnovšie pridal cyklistický fenomén video priamo z horského terénu, na ktorom pozýva svojich fanúšikov na preteky. "Opäť na bicykli. Zastavili sme sa v Grazi na trati pre horské bicykle. Dúfam že sa dnes nedolámem,“ povedal Sagan vo videu. V závere si vyskúšal strmý kopec. Treba uznať, že to na horskom bicykli vôbec nezabudol, veď nie nadarmo bol juniorský majster sveta v horskej cyklistike.

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Peter Sagan; VIDEO: Facebook
  • Zdroj: športky, SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá