V Dolnom Lopašove sa zrodilo futbalové prekvapenie: Z derby sa stala exhibícia

Zdroj: Archív Dolný Lopašov

DOLNÝ LOPAŠOV - Toto sa len tak nevidí. Priaznivci dedinského futbalu v Dolnom Lopašove budú na rozhodujúci zápas o postup ešte dlho spomínať. Z napínavého duelu sa zrodila exhibícia domácich. Už dianie v prvom polčase ukázalo, kto je pánom na ihrisku, no skutočná kanonáda prišla až v tom druhom.

Na vidieckych futbalových štadiónoch sa rok čo rok opakuje podobná situácia. Ak sa schyľuje v niektorej zo súťaží k zaujímavému a atraktívnemu zápoleniu (väčšinou v súvislosti s postupom do vyššej súťaže), mnoho fanúšikov dobrého amatérskeho futbalu sa stretne v deň „D“ na mieste takéhoto stretnutia. Posledný víkend sa futbalový zápas s uvedeným atribútom uskutočnil na futbalovom ihrisku v Dolnom Lopašove. Hral sa prestížny duel prvého a druhého  mužstva v oblastnej súťaži ObFZ Trnava, Dolný Lopašov - Koplotovce.

A tak sa minulú nedeľu v tejto dedinke pri Piešťanoch stretli mnohí bývalí i súčasní hráči, fanúšikovia, priatelia, príbuzní hráčov i známi z blízkeho i vzdialenejšieho okolia v očakávaní napínavého a dramatického zápasu. Mal veľa naznačiť o tom, ktoré z mužstiev si v budúcej sezóne vyskúša, aké je to hrať najvyššie oblastné majstrovstvá v trnavskom regióne. Ako to však často v živote aj v športe býva, všetko bolo napokon trochu inak.

V Dolnom Lopašove sa Galéria fotiek (3) Zdroj: Archív Dolný Lopašov

Domáci tím, aktuálne prvý, s bodovým náskokom pred súperom, bol odhodlaný vrátiť súperovi prehru z jesennej časti súťaže, ktorá sa zrodila po nie celkom férovom priebehu, keď svoju úlohu nezvládol hlavný rozhodca zápasu. Už pri predzápasovej príprave zápisu zo stretnutia sa dalo tušiť, že hostia pravdepodobne nepricestovali do D. Lopašova v najsilnejšom zložení, keď napr. opora obrany z predchádzajúcich zápasov musela zaujať post brankára.

Tento fakt sa potvrdzoval od prvých minút zápasu, ktorý sa začal intenzívnym dobývaním brány hostí. Keď viaceré dobré príležitosti domácich zostali nevyužité, vrátane niekoľkých dobre zahraných rohových kopov, rozhodol sa ich exekútor Tomáš Mačica napáliť ďalší z nich rovno na bránu. To sa ukázalo ako dobré riešenie, pretože prekvapený stopér hostí si prudký center napálil nechtiac do vlastnej siete, a tým definitívne odklial bránu hostí. V prvom dejstve zaslúžene pridal ešte jeden gól najväčší bojovník na ihrisku, Jozef Masárik. Nádej hostí na dobrý výsledok však ešte stále žila, i keď bolo zjavné, že druhý polčas bude pre nich veľmi náročný.

To sa potvrdilo po asi 10 minútach druhého polčasu, keď sa dvakrát presadil najlepší strelec domácich, Peter Hornák, a od toho momentu sa zápas premenil na dokonalú exhibíciu domácich. Na hosťujúcu bránu sa valil jeden útok za druhým, a skvelí diváci už medzi sebou narýchlo uzatvárali stávky, ktorý útok skončí gólom a ktorý len veľkou premárnenou príležitosťou. Dokonalé útočné predstavenie domácich, keď sa na bránku už značne unaveného a čiastočne rezignovaného súpera valili útoky raz po ľavej, raz po pravej strane, ešte vyšperkovali gólmi po krásnych kombináciách v poslednej štvrťhodine bratia Mačicovci a Adam Lukáč.

Tréner domácich, Ladislav Palkech, je presvedčený, že jeho zverenci boli o triedu lepší. „Nechceli sme sa nechať zmiasť problémami súpera nechať niečo na náhodu. Preto sme od začiatku išli tvrdo za svojím cieľom. Výsledok 8:0 hovorí jasnou rečou, kto bol pánom na ihrisku,“ povedal nám mladý tréner, ktorý koučuje ešte len svoje prvé mužstvo. Teraz musí zverencov krotiť. „Ešte nás čaká 8 zápasov,“ dodal Palkech.

Podčiarknuté a spočítané, cca 400 spokojných prítomných divákov videlo za krásneho aprílového počasia v príjemnom prostredí, na skvele pripravenom trávniku, konečné víťazstvo domáceho mužstva v pomere 8:0. Samozrejme, chýbať nesmel mohutný víťazný pozápasový pokrik v strede ihriska. Takže, ak Vás nudí prvá liga, alebo aj Liga Majstrov, vyberte sa nabudúce na niektorý zápas amatérskeho futbalu, napr. aj do Dolného Lopašova, a nebudete ľutovať.

Viac o téme: Dolný Lopašov
  • Zdroj: sportky.sk