Na jar bez víťazstva a poslední v tabuľke: Najúspešnejší tím histórie je v koncoch

Ilustračné foto: Gólove oslavy Romana GergelaIlustračné foto: Gólove oslavy Romana Gergela Zdroj: facebook

ZABRZE - Na jar žiadne víťazstvo v desiatich dueloch, zisk iba štyroch bodov a posledná priečka v tabuľke. Taká je aktuálna vizitka futbalistov poľského klubu Górnik Zabrze, ktorí cez víkend nestačili v Krakove na miestnu Wislu (1:3) v rámci 1. kola nadstavbovej skupiny o záchranu v tamojšej najvyššej súťaži Ekstraklase.

Baníci majú v zredukovanom poradí na konte 13 bodov. Na istotu záchrany stráca najúspešnejší tím poľskej futbalovej histórie v tejto chvíli 5 bodov, a tak čoraz reálnejšie hrozí, že najúspešnejší poľský klub (spoločne s Wislou 14 majstrovských titulov, pozn.) si v budúcej sezóne zahrá o súťaž nižšie.

Klub, v ktorom má časť akcií aj nemecký majster sveta Lukas Podolski pochádzajúci z neďalekých Gliwíc, naposledy vypadol z najvyššej súťaže v roku 2009, vtedy sa v najkratšom možnom čase vrátil späť medzi poľskú elitu.

Portál SportSlaski.pl prišiel s teóriou, že za zlými výsledkami Górnika v jarnej časti môže byť zimné sústredenie v Španielsku. Podľa uvedeného zdroja sa v rovnakým klimatických podmienkach pripravovala aj Cracovia Krakov a Piast Gliwice, pričom obe tieto mužstvá podobne ako Górnik Zabrze nedosahujú v druhej časti sezóny také výsledky ako na jeseň.

"Ťažko povedať, či je za tým náš pobyt v Španielsku. To bolo už predsa dávno. Keď sme na ihrisku, nemyslíme na to, čo bolo. Naša hra vyzerá zle a to je fakt. Každý z nás musí pri analýze chýb začať predovšetkým u seba," vyhlásil 28-ročný slovenský legionár Roman Gergel, po jesennej časti štvrtý najlepší strelec Ekstraklasy s deviatimi gólmi. Jubilejný desiaty zásah pridal až v nedeľu v Krakove do siete Wisly, po 120 dňoch od predošlého zásahu do siete Zaglebia Lubin (18. decembra 2015, pozn.).

"Môj gól padol po veľkej chybe mužstva Wisly. Využil som šancu, ale tento zásah nám v konečnom účtovaní nič nedal. Keď už sa zdalo, že by sme mohli vyrovnať na 2:2, inkasovali sme tretíkrát. Potom už na zvrat v stretnutí nebolo dostatok času. Musíme hľadať dôvod našej slabšej hry. Nie sme mladé mužstvo, ale tím plný skúsených hráčov. Verím, že si nakoniec s touto situáciou poradíme," skonštatoval niekdajší hráč Dunajskej Stredy, Prešova, Žiliny a Trenčína.

Viac o téme: Górnik Zabrze
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články