VIDEO Slovákom sa v Tinkoffe výborne darí: Na Okolo Chorvátska 4. miesto Kolářa

Michael KolářMichael Kolář Zdroj: facebook

SPLIT - Slovenský cyklista z tímu Tinkoff Michael Kolář finišoval v stredajšej 2. etape na pretekoch kategórie UCI 2.1 Okolo Chorvátska na štvrtom mieste. Dvadsaťtriročný jazdec skončil na trase z Národného parku Plitvice do Splitu (240 km) tesne za medailovými stupňami, o centimetre ho v boji o tretiu priečku zdolal Brit Mark Renshaw.

Z víťazstva sa tešil jeho kolega z tímu Dimension Data Mark Cavendish, ktorý si tentoraz poradil s Talianom Giacomom Nizzolom zo zoskupenia Trek-Segafredo. Ďalší dvaja Slováci v drese Tinkoffu Erik Baška a Juraj Sagan prišli do cieľa bok po boku na 69. a 70. pozícii s mankom 51 sekúnd. S Tinkoffom je v Chorvátsku aj slovenský športový riaditeľ Ján Valach. 

V celkovom priebežnom poradí sa dostal na čelo Cavendish, druhý Nizzolo má rovnaký čas. Na tretej priečke je Renshaw s desaťsekundovým mankom. Najlepším z trojice Slovákov je Kolář na 38. mieste s odstupom 38 sekúnd, dvojica Baška a J. Sagan zaostáva o 1:07 min a patrí im 59., resp. 64. priečka. 

V stredu sa prvý únik zrodil až po prvej rýchlostnej prémii po 15. kilometri a ocitli sa v ňom Lukasz Bodnar (Verva), Nicola Boem (Bardiani), Kevin de Mesmaeker (Novo Nordisk), Joshua Hunt (One Pro), Aviv Yechezkel (Cycling Academy) a Johannes Schinnagel (Felbermayr). Aj pre ostražitosť v pelotóne si vedúca šestica utvorila maximálne triapolminútový náskok a 10 km pred cieľom boli už všetci pokope. Tinkoff sa v stredu rozhodol podporiť v špurte Kolářa, ktorý sa zavesil za Cavendisha, ale v poslednej zákrute stratil a napokon skončil štvrtý. Vo štvrtok je na programe 3. etapa z Makarskej do Šibeniku, jazdci prekonajú 190 km. 

Výsledky - Okolo Chorvátska 2016: 

2. etapa (Národný park Plitvice - Split, 240 km): 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data 5:32:56 h, 2. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo, 3. Mark Renshaw (Aus.) Dimension Data, 4. Michael Kolář (SR) Tinkoff, 5. Andrea Guardini (Tal.) Astana, 6. Roman Maikin (Rus.) RusVelo - všetci rovnaký čas ako víťaz, ... 69. Erik Baška, 70. Juraj Sagan (obaja SR) obaja Tinkoff - obaja +51 s 

Poradie po 2. etape: 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data 11:00:27 h, 2. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo rovnaký čas, 3. Mark Renshaw (Aus.) Dimension Dat +10 s, 4. Timothy Dupont (Belg.) Verandas Willems +12, 5. Nicola Ruffoni (Tal.) Bardiani-CSF +13, 6. Alexej Kurbatov (Rus.) RusVelo +15, ... 38. Michael Kolář +38, 59. Erik Baška, 64. Juraj Sagan (všetci SR) všetci Tinkoff - obaja +1:07 min 

Viac o téme: Michael Kolář Tinkoff Okolo Chorvátska
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá