VIDEO Slovan si v derby hladko poradil s Trnavou: Žilina len remizovala so Senicou

Róbert Vittek a Adam Zreľák z ŠK Slovan BratislavaRóbert Vittek a Adam Zreľák z ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom zápase 28. kola Fortuna ligy 2015/2016 doma nad Spartakom Trnava 4:1. Po 133. ligovom derby tak majú "belasí" v tabuľke na druhom mieste stále šesťbodovú stratu na lídra a majstra AS Trenčín. Najväčšie slovenské derby si v Bratislave prišlo na štadión pozrieť 4250 divákov.

Na Pasienkoch sa hral nadpriemerný ligový futbal s viacerými zaujímavými situáciami. O hlučnú kulisu sa starali fanúšikovia oboch táborov, ktorí sa však tradične nevyhli vulgárnemu skandovaniu. Hneď v 5. minúte išiel domáci favorit do vedenia. Obranca Tóth sa pošmykol v šestnástke, využil to Vittek, ktorý urobil klučku brankárovi Jakubechovi a do prázdnej brány skóroval. Potom prebrala opraty Trnava, v 11. minúte po centri Mikoviča pálil vo výbornej pozícii mimo Jež. O chvíľu zastrihal peknými nožničkami Depetris, Mucha vyrazil, ale pískal sa ofsajd. Po štvrťhodinke to na druhej strane nádejne skúsil aktívny Crnkič, no bol z toho len roh. Strelu rovnakého hráča pekne zlikvidoval v 21. minúte brankár hostí. Mäkkým dojmom pôsobiaca obrana "andelov" kapitulovala opäť v 23. minúte. Dlhú loptu na ľavú stranu šetnástky vrátil hlavou spať Podaný a tam bol pripravený Zreľák, ktorý nekompromisne napálil zblízka pod brvno - 2:0. V 32. minúte sa centrovaná lopta odrazila až k Ježovi, ktorý bol opäť v dobrej pozícii, Mucha ale výborne vyrazil na roh. Potom už hralo viac takticky a medzi šestnástkami, "belasí" to skúšali najmä po štandardkách, hostia len ťažko hľadali cestu do šancí.

Vstupenky na zápas ŠK SLOVAN BRATISLAVA - MFK SKALICA tu v predaji.

Slovan vstúpil do druhého polčasu ešte lepšie ako do prvého. V 47. minúte dostal hlavou loptu do siete na zadnej žrdi po centri Pliatsikasa Zreľák. Slovan si hral svoju hru, hosťom veľa priestoru na ucelenejšie kombinácie nedával. Crnkič v 52. minúte so zakončením dlho váhal, na druhej strane zasa Mikovič pálil z uhla pohotovo, ale nad. V 57. minúte Kubík v rýchlej akcii vyslal do nábehu Crnkiča, ale jeho strelu výborne zlikvidoval Jakubech. V 61. minúte z nenápadnej akcie Trnavy znížila, keď sa perfektnou strelou k pravej žrdi spoza šestnástky presadil Jež. Tempo hry bolo stále vysoké a gólová úroda ešte neskončila. V 70. minúte sa Kubík pekne pohral na kraji šestnástky s obrancom, skvele jemným centrom našiel kapitána Vitteka a ten hlavou k tyčke zvýšil na 4:1. V 83. minúte musel po druhej žltej karte predčasne do šatne hosťujúci Tóth, ktorý zatiahol záchrannú brzdu na unikajúceho Kubíka. V závere zápasu ešte trafil brvno Zreľák a posledné sekundy "spestrila pyrotechnická šou" z domáceho fanúšikovského sektora.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 4:1 (2:0)
Góly: 5. a 70. Vittek, 23. a 47. Zreľák - 61. Jež. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Kubík, Pliatsikas – Tóth, Čonka, ČK: 83. Tóth po 2 ŽK, 4250 divákov.

zostavy a striedania:
Slovan: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný - Scott (74. Simovič), de Kamps - Crnkič, Kubík, Zreľák - Vittek (75. Oršula, 80. Kele)
Spartak: Jakubech - Horník (56. Kadlec), Godál, Tóth, Čonka - Halilovič (56. Schranz), Greššák, Bello (63. Košťál), Mikovič - Jež - Depetris

Niki Papavasiliou, tréner Slovana: "Myslím, že to bol výborný výkon Slovana. Začali sme s dobrým nasadením a mentalitou a to ja žiadam od hráčov. Boli sme dobre pripravení a využili sme naše šance. Dnes sme pretavili do reality všetko, čo sme si povedali. Dominovali sme a som spokojný. Takýmto spôsobom musíme pokračovať. Teraz nás čaká náročný program. Hráme so Skalicou, finále Slovenského pohára a potom opäť máme náročný týždeň a dôležitý zápas s Trenčínom. Chceme dosiahnuť stanovené ciele."

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Jednoznačne gratulujem súperovi, kvalita bola na jeho strane. Bolo to o našich individuálnych chybách. Slovan bol lepší a zaslúžene zvíťazil. Naši hráči nevedeli zareagovať na štandardky, na ktoré sme ich upozorňovali."

Duel Žilina - Senica bez gólov

Žilinčania chceli proti trápiacej sa Senici potvrdiť dobrú formu z posledných duelov, ale v prvom polčase nevedeli nájsť účinnú protizbraň na dobre brániacich hostí a výborné zákroky Šullu. Prvú veľkú príležitosť zlikvidoval brankár Záhorákov v 6. min., keď namieril na jeho bránu Hlohovský. Hostia odpovedali o desať minút, keď Pillárova strela z voleja skončila tesne vedľa brány narodeninového oslávenca Volešáka. Seničania pozorne bránili a snažili sa využívať každú šancu na brejk, a tak ďalšia veľká príležitosť domácich prišla až po polhodine hry. Haskič však strelou po zemi iba tesne minul senickú bránu. Úplne najbližšie boli domáci ku gólu v 35. min., keď sa po pokusoch Michlíka a Hlohovského, ktoré Šulla zastavil, dostala lopta k Maboukovi, no jeho strela opečiatkovala iba ľavú žrď Šullovej brány.

Druhý polčas sa niesol v znamení aktivity Žilinčanov, ktorá však bola plná nepresných prihrávok a zakončení. Hostia sa do veľkej aktivity smerom dopredu nepúšťali a trpezlivo čakali na chyby žlto-zelených. Najviac práce mal Šulla, lenže vyloženú gólovú šancu si domáci nedokázali vypracovať. V 58. min. sa domáci kouč Adrián Guľa snažil oživiť hru dvojitým striedaním, ale výraznejší posun v hre Žiliny nenastal. Seničania sa od 70. min. už viac-menej zamerali iba na bránenie cenného bodu a domáci napriek veľkej snahe nevedeli prekonať ich defenzívny val. Záverečný tlak Žilinčanov už zmenu skóre nepriniesol a hostia sa tak mohli tešiť z cenného bodu.

MŠK Žilina – FK Senica 0:0
Rozhodoval: Kružliak, ŽK: 87. Haskič – 43. Mehremič, 87. Šulla, 1189 divákov.

Zostavy:
Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik (86. Káčer), Letič – Pečovský – Diaz, Michlík (58. Paur) – Špalek (58. Škvarka), Haskič, Hlohovský

Senica: Šulla – Hladík, Hušek, Pillár – Kontár – Šmehyl, Hromada (86. Pavlík), Klec (80. Komara), Mehremič – Kosorín (72. Morong), Leško

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Podali sme slabý výkon, hrali sme pomaly, málo konštruktívne, 20 metrov od súperovej brány, nemali sme dostatočný inštinkt v pokutovom území. Šance, ktoré prišli, neboli premenené a výsledkom je remíza, s ktorou určite nie sme spokojní. Za spôsob hry, akým sme sa prezentovali, sme si nezaslúžili vyhrať. V domácom prostredí by hráči v takejto výkonnosti a forme, akú majú, mali podobné zápasy zvládnuť."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Sme spokojní so ziskom bodu, išli sme do Žiliny s týmto cieľom. Vedeli sme, že Žilina hrá dobre kombinačne, a tomu sme podriadili taktiku. Zhusťovali sme stred ihriska, snažili sme sa súpera nepúšťať do šancí a vyrážať do protiútokov. Chlapci podali dobrý, obetavý a bojovný výkon. Potešil ma výkonom mladý Kosorín na hrote, zamestnával obrancov, napádal ich a odviedol kus práce."

Viac o téme: FK Senica FC Spartak Trnava MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava