Duda je o kúsok bližšie k titulu: Pod debakel Cracovie sa podpísal asistenciou

Ondrej Duda patrí medzi hviezdy poľského celku
Ondrej Duda patrí medzi hviezdy poľského celku

VARŠAVA - Poľský futbalový klub Legia Varšava preukázal v piatkovom dueli 3. kola nadstavbovej fázy najvyššej poľskej súťaže proti Cracovii Krakov naplno svoju silu, keď protivníka zdolal vysoko 4:0. Zverenci trénera Stanislava Čerčesova sa v nedávnych týždňoch borili v Ekstraklase s koncovkou, predtým dosiahli viac ako jeden gól ešte 19. marca pri víťazstve 2:0 v Poznani.

Legii naďalej patrí líderská pozícia v tabuľke so ziskom 37 bodov a šesťbodovým náskokom pred druhým Piastom Gliwice, ktorý má k dobru nedeľňajší duel s Lechiou Gdansk. Cracovia je tretia (27). 

V drese varšavského mužstva odohral v piatok celé stretnutie slovenský reprezentant Ondrej Duda, pred druhým gólom domácich v 25. min pripravil streleckú pozíciu zakončujúcemu Michalovi Kucharczykovi. 

"Bol to z našej strany veľmi dobrý zápas. Čaká nás však náročné meranie síl v Lubine, na ktoré sa musíme zodpovedne pripraviť. Ťažko povedať, ako by sa duel s Cracoviou vyvíjal, keby sa nám nepodarilo streliť gól hneď na začiatku. V prvom polčase sme stihli pridať ešte ďalšie dva zásahy a po prestávke sme už kontrolovali priebeh hry," vyhlásil Duda pre oficiálnu stránku Legie. 

Dvadsaťjedenročný rodák zo Sniny zatiaľ odmieta nahlas rozprávať o zisku majstrovského titulu, ktorý by bol pre Legiu jedenástym v klubovej histórii. "Pred nami je ešte veľa zápasov, nechcem to zakríknuť. Vieme, o čo hráme. Máme pred sebou cieľ a robíme všetko pre to, aby sme ho dosiahli. Škoda, že nám v Lubine pre trest za žlté karty nepomôže Tomasz Jodlowiec," doplnil niekdajší hráč MFK Košice. Ten v piatok čelil dvojici krajanov v drese krakovského tímu - Erikovi Jendriškovi a Tomášovi Vestenickému.


Tagy: Legia Varšava Ondrej Duda

Zdroj:
SITA
Foto:
legia.com

DISKUSIA