VIDEO Neskutočný výbuch Liverpoolu: Fanúšikovia neverili vlastným očiam!

Liverpool doma zahodil náskok 2:0 s predposledným NewcastlomLiverpool doma zahodil náskok 2:0 s predposledným Newcastlom Zdroj: SITA

LONDÝN - V úvodnom sobotňajšom zápase 35. kola anglickej futbalovej Premier League vyhral Manchester City doma nad Stoke City 4:0. Troma získanými bodmi sa hráči City dostali na tretie miesto v tabuľke, na to štvrté sa prepadol Arsenal

"Citizens" poskočili na tretie miesto tabuľky so 64 bodmi pred londýnsky Arsenal, ten má ale k dobru nedeľňajší duel v Sunderlande.

Liverpool remizoval na domácom trávniku s Newcastlom United 2:2 napriek tomu, že po prvom polčase viedol 2:0. "Reds" tak strácajú na piate miesto zaručujúce miestenku v skupinovej fáze Európskej ligy 2016/2017 štyri body. Slovenský reprezentant Martin Škrtel sedel iba na lavičke náhradníkov domácich. Keď Liverpool viedol po prvej polovice hry 2:0, nikto by nebol povedal, aká dráma sa udeje. Napriek faktu, že domáci mali loptu v druhom polčase na kopačkách až 71% času, nedokázali streliť ani jeden gól. Naopak, v ich sieti skončila lopta hneď dvakrát. Predposledný Newcastle tak pretrhol sériu deviatich prehier na ihriskách súperov v rámci najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

Londýnska Chelsea poskočila na priebežné 9. miesto tabuľky vďaka triumfu 4:1 na ihrisku Bournemouth. Prvé dva góly v sezóne za ešte stále majstrovských "The Blues" strelil Belgičan Eden Hazard.