VIDEO Slovan pred prázdnymi tribúnami zvládol povinnú jazdu, Žilina si v Trnave ani neškrtla

David Depetris oslavuje svoj gólDavid Depetris oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

TRNAVA - V súboji o štvrté miesto v tabuľke a miestenku do pohárovej Európy vyhrali futbalisti Spartaka Trnava nad MŠK Žilina presvedčivo 3:0. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 29. kola Fortuna ligy 2015/2016 doma nad nováčikom zo Skalice 2:0. "Belasí" tak majú v tabuľke na druhom mieste stále šesťbodovú stratu na lídra a majstra AS Trenčín. Do konca tohto ročníka FL zostáva odohrať štyri kolá.

V súboji o štvrté miesto v tabuľke, ktoré zaručuje miestenku v pohárovej Európe, mohli hostia zo Žiliny otvoriť skóre už v 2. minúte. Hlavičku Švejdíka z bezprostrednej blízkosti však reflexívne vyrazil Jakubech. Potom sa k slovu dostali aj domáci a hneď svoju prvú šancu premenili na gól. Po peknej akcii a spolupráci dvojice Mikovič, Schranz sa presadil Depetris, ktorý zaznamenal svoj jedenásty presný zásah v aktuálnej sezóne. Hostia kontrovali zásluhou Paura. Útočník Žiliny však vo veľkej šanci zlyhal, keď kľučku mu vystihol Jakubech a zobral mu loptu z kopačky. Paur sa mohol rehabilitovať o niekoľko minút neskôr, ale trnavský brankár bol opäť na mieste. Festival nepremenených príležitostí v prvom polčase zakončil v 40. minúte Haskič, ktorý opäť len do dobre postaveného Jakubecha.

Krátko po zmene strán mohol zvýšiť na 2:0 Depetris, ale so strelou sa unáhlil a s jeho pokusom nemal Volešák väčšie problémy. Čo sa nepodarilo jemu, napravil v 66. minúte Schranz, ktorému gól pripravil striedajúci Baez. Trnava pokračovala v prevahe, svoj druhý presný zásah mohol pridať v 85. minúte Depetris, ale nepremenil pokutový kop. Domáci fanúšikovia sa napokon dočkali aj tretieho gólu, keď sa presadil ďalší striedajúci hráč Halilovič. Spartak po výhre 3:0 poskočil v tabuľke na štvrté miesto.

Spartak Trnava - MŠK Žilina 3:0 (1:0)
Góly: 14. Depetris, 66. Schranz, 87. Halilovič. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Horník - Volešák, 5550 divákov

Spartak: Jakubech - Kadlec, Horník (46. Baez), Godál, Čonka - Greššák, Babatounde - Schranz (79. Halilovič), Jež (88. Koštál), Mikovič - Depetris

MŠK Žilina: Volešák - Vavro (69. Michlík), Švejdík (86. Hlohovský), Králik - Pečovský - Špalek, Diaz, Káčer (46. Škvarka), Letič - Haskič, Paur

Martin Rusňák, tréner Trnavy: "Do 20. minúty sme hrali zle a mohli sme prehrávať 0:2. Potom sme začali Žilinu herne dobiehať a do polčasu sme dali jeden gól. V druhom polčase sme prejavili väčšiu túžbu po troch bodoch, dali sme ďalšie dva góly a tešíme sa z cenného víťazstva."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Videli sme otvorený zápas, ktorý sa hral vo veľmi dobrej atmosfére, o ktorú sa postarali oba tábory fanúšikov. Mali sme niekoľko šancí v súperovej šestnástke, ktoré sme nevyužili. Naopak, vo vlastnej sme urobili niekoľko chýb, po ktorých sme inkasovali. Trnave k výhre gratulujem."

Slovan s outsiderom zo Skalice nezaváhal

Na takmer ľudoprázdnom štadióne sa v prvom polčase hral priemerný futbal. Domáci favorit podľa očakávania tvoril, outsider sa bránil. Ako prvý to nebezpečnejšie skúsil len 17-ročný domáci Kele, ktorý hral po ligovom debute proti Trnave ako striedajúci hráč prvýkrát v základe Slovana. V 11. minúte ale jeho tečovaný pokus brankár hostí Fišan s námahou vyrazil. Divákov zahriala potom až v 24. minúte hlavička Vitteka, ale bez gólového efektu. Aktívny Kele sa dostal z ostrého uhla k zakončeniu o štyri minútky, ale Fišana neprepálil. Slovanu chýbala finálna prihrávka, hostia sústredene bránili. Jediný gólový moment prvého polčasu sa tak zrodil v 40. minúte. Milinkovič získal loptu na vlastnej polovici, vyslal do behu rýchleho Keleho, ktorý predbehol obrancu a s prehľadom obhodil vybehnuvšieho Fišana. Hostia mohli rýchlo odpovedať, ale v 42. minúte hlavičku Jakubeka výborne vyrazil na roh Mucha.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve. V 48. minúte mohol upokojiť na 2:0 Vittek, po spätnej prihrávke zo stredu šestnástky ale napálil nad. Slovan sa snažil o druhý gól, v 54. minúte to skúsil v prieniku z uhla Milinkovič, ale Fišan kryl. A rovnaký hráč nevyužil po hodine hry dobrú pozíciu, keď bol opäť pred Fišanom, spracoval, namieril, ale ľavačkou minul vzdialanejšiu žrď. Hra potom upadla, chýbala ucelenejšia akcia, Skalica cítila šancu, ale dopredu nebola veĺmi nebezpečná. Domáci s výsledkom hazardovali, v 82. minúte mohol Slovan inkasovať, Jakubek po ostrom centri do šestnástky koníčkom hlavičkoval dobre, obrana ale zblokovala na roh a po ňom sa neujala ani hlavička Dobrotku. A tak udrelo o chvíľku na druhej strane, Podaný pekne vnikol do pokutového územia a jeho prihrávku zasunul do siete Savičevič. Slovan síce herne neoslnil, ale získal dôležité body, ktoré ho držia v boji o titul.

Slovan Bratislava - MFK Skalica 2:0 (1:0)
Góly: 40. Kele, 85. Savičevič. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Milinkovič - Piroska, Hlinka, 842 divákov.

Slovan: Mucha - Kotula, Sekulič, Dielna (66. Saláta), Podaný - de Kamps (46. Scott) - Crnkič (46. Savičevič), Simovič, Milinkovič - Kele - Vittek

Skalica: Fišan – Vrablec (62. Šebesta), Dobrotka, Hudák, Záhumenský – Hlavatovič, Hlinka, Neoveský (80. Mazan), Ulrich (58. Masaryk) - Piroska - Jakubek

Niki Papavasiliou, tréner Slovana: "Takéto zápasy sú vždy ťažké. Hráčov som na to upozorňoval, ale hrali sme inak ako v derby. Je to odlišné. Začali sme dobre, mali sme šance, ale dali sme len gól. V druhom polčase sme z ničoho nič prestali hrať. Skalica ožila a my sme jej dali nádej. Už sme sa sústredili na koniec, našťastie sme dali druhý gól. Teraz nás čaká rozhodujúci týždeň, máme Trenčín vo finále pohára, potom Žilinu a Trenčín v lige. Sme pripravení sa s tým popasovať. Trénerovi Skalice prajem v lige ešte úspešné zápasy."

Štefan Horný, tréner Skalice: "Slovan bol favorit, chceli sme ho potrápiť. Dlho sa  nám to darilo. V prvom polčase sme mali dobrú obrannú fázu, ale zbytočne sme dostali gól do šatne. V druhom polčase sme oživili útočnú fázu a Jakubek zahodil čistú šancu, siahali sme po bode. Nemáme ani jeden, ale taký je futbal. Slovanu gratulujem k výhre."

Viac o téme: Spartak Trnava MŠK Žilina