Biedna komunikácia nás stojí posily z NHL: Toto Cíger so Švehlom pokašľali!

Zdeno Cíger a Marek Hrivík
Zdeno Cíger a Marek Hrivík

BRATISLAVA - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger ešte stále nemá jasno, ktorí hráči pocestujú na hokejový šampionát v Rusku. Záverečnú nomináciu plánuje zverejniť v sobotu 30. 4. po dvojzápase s Dánskom. Skúseného kouča trochu trápi neúčasť niekoľkých hráčov zo zámoria, napriek tomu, že vypadli v play off. Tu sa však vynárajú špekulácie, či prebehla s hráčmi korektná komunikácia alebo išlo o posielanie si odkazov prostredníctvom médií.

Reč je hlavne o dvoch hokejistoch, ktorí pôsobia v NHL resp. AHL, a to Richardovi Pánikovi, ktorý oblieka dres Chicaga Blackhawks, a Marekovi Hrivíkovi. Ten prioritne hráva v AHL za Hartford Wolf Pack, čo je farma slávneho New Yorku Rangers.


Marek Hrivík

Úvod sezóny odštartoval práve v AHL za tím Hartford Wolf Pack, ale často sa pripájal k A-tímu New Yorku Rangers, za ktorý odohral v tejto sezóne štyri duely, v ktorých si pripísal do štatistík aj kanadský bod za asistenciu. Kormidelník Slovenska však prvotne neplánoval povolať mladého hokejistu napriek tomu, že v AHL sa mu darilo. "V realizačnom tíme sme sa zhodli, že ho nebudeme teraz pozývať. Máme tu dosť hráčov, čaká nás posledný týždeň prípravy," povedal Cíger.

O deň neskôr zrazu menili názor a príchod Hrivíka očakávali. Realizačný tím ho zháňal na poslednú chvíľu, ale tohtoročný debutant v NHL mal už iné plány. "Hrivíkovi sme volali, ale bolo to už trochu neskoro. Snažili sme sa ho sem ešte nejako dostať, ale už bol na ceste na dovolenku, takže on je už tiež mimo." prezradil slovenský kouč.

Samotný Hrivík by si rád obliekol reprezentačný dres, veď v AHL nazbieral 41 kanadských bodov a bol vo forme. "Cítil som, že by som mohol ísť do Ruska. Tímu by som určite pomohol. Nie som tam a beriem to ako realitu," povedal v rozhovore pre sme.sk. Ku komunikácii s realizačným tímom povedal tiež svoje. "Po poslednom zápase sezóny som povedal agentovi, aby zavolal generálnemu manažérovi Róbertovi Švehlovi, nech viem, či sa mám nachystať. Prišla mi jasná odpoveď, že so mnou nerátajú. Na základe toho som sa zariadil. O tri dni neskôr mi zavolali, že si to rozmysleli a chcú mi dať šancu. Poďakoval som im a povedal, že už mám zaplatenú dovolenku," dodal.


Richard Pánik

Sezónu začal v Toronte, kde nedostával príliš priestoru na ľade. Neskôr ho tím preradil do AHL a zdalo sa, že to bude pre slovenského reprezentanta nevydarená sezóna. Na začiatku tohto roka však prišla nečakaná výmena do Chicaga Blackhawks. V zápasoch nedostával veľa príležitostí, ale neraz predviedol svoje šikovné ručičky a v play off si získal aj dôveru kouča Quennevilla. Pred vypadnutím bol ešte v prípade vyradenia, pripravený pripojiť sa k reprezentácii. Napriek tomu s ním Zdeno Cíger príliš nerátal. "Nehral pravidelne a ich účasť ešte musíme prebrať," poznamenal pred niekoľkými dňami. 

Avšak v rozhodujúcich, ale "neúspešných" zápasoch play off ukázal kvalitu a zrazu bol o neho záujem aj v našom národnom mužstve. "Budeme komunikovať s Rišom Pánikom. Rozhodli sme sa, že oslovíme aj jeho,"  informoval na utorkovom zraze Zdeno Cíger.

Komunikácia s Pánikom však už nedopadla pozitívne. Po rozhovore s generálnym manažérom národného mužstva Róbertom Švehlom padla definitíva. "Má problémy s kolenom a pichali mu doň injekcie. Navyše má koniec zmluvy, preto nechce riešiť reprezentáciu. Neprehováral som ho. Keď raz nechce prísť, tak je zbytočne tu mať takého chlapca. Najprv sme s ním nerátali, no potom sme si povedali, že prečo nie. Napokon on rozhodol za nás. Miesto pre neho by sme našli," povedal v stredu Švehla. "Rišo Pánik je kvalitný hráč, určite by sme ho niekde využili," poznamenal tréner Cíger. 

Síce nevieme detaily celej komunikácie, ale už z tohto pohľadu sa dá rozoznať, že niečo nie je v poriadku. Sám Pánik sa už nemusel cítiť komfortne, keď sa dopočul informáciu o jeho možnej nenominácii. Po tom, ako sa realizačný tím rozhodol ho kontaktovať, mohlo byť už neskoro... Tagy: Richard Pánik Róbert Švehla Zdeno Cíger Marek Hrivík

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA