VIDEO Nočná mora pre Liverpool: Hororový scenár sa naplnil v nadstavenom čase

Jonathan dos Santos (pri lopte) a Alberto MorenoJonathan dos Santos (pri lopte) a Alberto Moreno Zdroj: SITA

VILLAREAL - Futbalisti FC Villarreal zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom semifinále Európskej Ligy UEFA 2015/2016 doma nad FC Liverpool 1:0 gólom z nadstaveného času. V druhom semifinále večera španielsky obhajca trofeje a rekordný štvornásobný víťaz súťaže FC Sevilla remizoval v ukrajinskom Ľvove so Šachtarom Doneck 2:2. Odvety sú na programe o týždeň na Anfield Road, resp. v Seville.

Na štadióne Madrigal kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel dôveru v základnej zostave trénera LFC Jürgena Kloppa nedostal a zápas presedel na lavičke náhradníkov. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, oba tímy dobre bránili. Liverpool sa snažil, šancu mal Joe Allen už v 5. minúte, no trafil len náruč domáceho gólmana.

Potom sa strieľalo najmä zo stredných vzdialeností, no sporadicky. Domáci mohli otvoriť skóre hneď po prestávke, ale útočník Bakambu po rohu hlavičkoval do tyčky. V 65. minúte vytlačil domáci brankár strelu Firminha do žrde. Bakambu mohol rozhodnúť v 87. minúte, v jasnej šanci sa rútil do šestnástky, ale brankár Mignolet skvele spoluhráčov zachránil a jeho strelu vyrazil. Potom sa na druhej strane z brejku nepresadil Moreno, za čo hostia tvrdo pykali v nadstavenom čase po góle striedajúceho Lopeza do prázdnej bránky po prihrávke D. Suareza.

V Ľvove strelila Sevilla dôležitý gól na ihrisku súpera už v 6. minúte, Vitolo si pekne zesekol Rakického a medzi nohy brankára Pjatova otvoril skóre. Domáci prebrali opraty a v 23. minúte Marlos po presnej prihrávke z hĺbky ihriska presne zakončil k tyčke. V 36. minúte center z ľavej strany hlavou nekompromisne poslal do siete na 2:1 Stepanenko. Sevilla v druhom dejstve tvrdila muziku, N'Zonzi hlavou tesne minul, Gameiro dal gól v 75. minúte, ale z tesného ofsajdu, takže neplatil. Ten istý hráč ale už v 81. minúte premenil penaltu po faule Ferreyru na Vitola a vyrovnal na konečných 2:2, čo je výhoda pre Sevillu.

FC Villarreal - FC Liverpool 1:0 (0:0)
Gól: 90.+2 Lopez, ŽK: Costa (Villarreal), rozhodoval: Skomina (Slov.)

zostavy a striedania:
Villarreal: Asenjo – Gaspar, Bailly (76. Musacchio), Ruiz, Costa – dos Santos (72. Castillejo), Pina, Soriano, Suarez – Soldado (74. Lopez), Bakambu
Liverpool: Mignolet – Clyne, Toure, Lovren, Moreno – Lallana, Allen, Lucas, Milner – Firmino (90. Benteke), Coutinho (46. Ibe)
/M. Škrtel (LFC) presedel zápas na lavičke náhradníkov/

Šachtar Doneck - FC Sevilla 2:2 (2:1)
Góly: 23. Marlos, 36. Stepanenko - 6. Vitolo, 81. Gameiro (z 11 m), ŽK: Mališev, Srna - Escudero, Carrico, Krychowiak, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

Šachtar: Pjatov – Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily – Mališev, Stepanenko – Marlos (90.+2 Bernard), Kovalenko, Taison (90.+2 Wellington) – Ferreyra (90.+2 Eduardo)
Sevilla: Soria – Ferreira, Rami, Carrico, Escudero – Krychowiak, N'Zonzi - Vitolo, Banega, Konopľanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke)) – Gameiro

Viac o téme: FC Liverpool FC Sevilla Šachtar Doneck FC Villareal