VIDEO Wilson predviedol ďalšiu špinavosť: Likvidačné zákroky si neodpustil ani v play-off

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Známy nervák a bitkár znovu úradoval! Tentoraz si za svoju obeť vybral útočníka Penguins, ktoré odpálil do vzduchu v tretej tretine. Keďže v jeho konaní možno badať úmysel, nie je vylúčené, že sa na tento zákrok pozrie aj disciplinárna komisia.

Tom Wilson nie je žiadne neviniatko. Len v tejto sezóne si urobil veľmi silnú negatívnu reklamu množstvom špinavých zákrokov, ktoré okorenil bitkami. Počas troch sezón v drese Capitals stihol odohrať 231 zápasov, počas ktorých rozdal až 655 hitov. Na trestnej lavici si posedel dlhých 486 minút. Ani v jednej zo sezón nenazbieral menej ako 150 trestných minút. Napriek tomu, že má 22 rokov, neváha sa mladý Kanaďan pustiť aj do bitky. Pri výške 193 cm a váhe približne sto kíl je rozhodne nepríjemný súper.


Pozrite si tiež: VIDEO Do nemocnice poslal Višňovského a teraz aj Zadorova: Po brutálnom hite sa ledva hýbal​


V druhom kole play-off si zmeria svoje sily Washington s Pittsburghom. V prvom zápase tejto série si Wilson vyšliapol na mladého útočníka súpera, ktorého v záverečnom dejstve zasiahol takzvaným hitom koleno na koleno. Podobné zákroky neraz končia zraneniami, ktoré ukončujú sezónu. 23-ročný Conor Sheary sa fyzicky Wilsonovi nemôže rovnať a samotný zákrok prišiel nečakane, takže sa nemožno čudovať, že odletel ako kamienok. 

 


Tagy: Washington Capitals Tom Wilson Conor Sheary

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
sportky.sk
Foto:
SITA

DISKUSIA