VIDEO San Antonio rozmetalo Durantovu Oklahomu: V play-off sú Spurs neporaziteľní

San Antonio vstúpilo úspešne do 2. kola play offSan Antonio vstúpilo úspešne do 2. kola play off Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti favorizovaného San Antonia vstúpili úspešne do 2. kola play off zámorskej NBA. V noci na nedeľu vyhrali doma v úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie nad Oklahoma City Thunder 124:92 a v sérii na štyri víťazné súboje vedú 1:0. V drese domácich sa presadil LaMarcus Aldridge 38 bodmi, s 25 mu dobre sekundoval Kawhi Leonard.

Spurs zostávajú v play off bez prehry, celková ich bilancia v sezóne na domácej palubovke je 43 výhier a 1 prehra. V 1. kole vyradili Memphis 4:0 na zápasy. Domáci vyrovnali v prvej štvrtine klubový rekord so 43 bodmi a v polčase viedli už o 33 bodov, čím de facto rozhodli. Stobodovú hranicu dosiahli dve minúty pred koncom tretej štvrtiny a Aldridge aj Leonard si už mohli dovoliť sedieť v poslednej štvrtine na lavičke.

"Mali sme skvelý večer a oni mali jeden z tých horších. To sa stáva každému v NBA," vyjadril sa po zápase tréner víťazov Gregg Popovich. "Nechcem povedať, že som ako tréner bol nespokojný s úplne všetkým. Zápas sa rozhodol v prvom polčase, musím San Antonio pochváliť," povedal tréner Oklahomy Billy Donovan.

Za hostí sa nepresadilo hviezdne duo Kevin Durant a Russell Westbrook. Durant sa prezentoval 16 bodmi, Westbrook 14. Nedarila sa im streľba aj vďaka dobrej obrane Spurs, najlepší strelec hostí Serge Ibaka dal 19 bodov. "Blokovali sme ich a snažili sme sa ich čo najviac odstavovať. Darilo sa nám to," povedal Aldridge.

Zápas číslo dva je na programe v noci na utorok.

Semifinále play-off NBA - sobota - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
San Antonio - Oklahoma City 124:92 (43:20, 30:20, 32:26, 19:26) - stav série 1:0
Najviac bodov: Aldridge 38, K. Leonard 25, Danny Green 18 (5 trojok) - Ibaka 19, Durant 16, Westbrook 14

Viac o téme: San Antonio Spurs Oklahoma City Thunder