VIDEO Skalici sa záchrana vzďaľuje: O bod proti Myjave prišla v posledných sekundách

Daniel Šebesta (v popredí) z MFK Skalica a Štefan Pekár zo Spartaka MyjavaDaniel Šebesta (v popredí) z MFK Skalica a Štefan Pekár zo Spartaka Myjava Zdroj: SITA

SKALICA - Futbalisti poslednej Skalice prehrali v senickom "azyle" s Myjavou 1:2 v nedeľňajšom zápase Fortuna ligy 2015/2016 a ich manko na predposledné Michalovce je po 30 kolách už štvorbodové. Skóre duelu otvoril v 17. min po peknom signále zo štandardky Peter Sládek, Záhoráci vyrovnali v 55. min zásluhou Michala Jakubeka. Už keď sa zdalo, že mužstvá získajú po bode, v nadstavenom čase prekabátil obranu MFK Ľuboš Kolár, rútiac sa na brankára Martina Krnáča našiel napravo voľného Denisa Dugu, ktorý vystrelil Myjavčanom tri body. Skalické šance na záchranu sú tri kolá pred koncom súťaže čoraz menšie.

Zápas sa začal netradične striedaním asistentky hlavného rozhodcu, krátko po jeho otvorení si Mária Súkeníková nešťastne privodila svalové zranenie a nahradiť ju musel štvrtý rozhodca. V 17. minúte po faule Hlinku Myjavčania šikovne rozohrali priamy kop, na ktorý obrana domácich vôbec nezareagovala a Sládek otvoril gólový účet zápasu. Hral sa obojstranne bojovný futbal, ale finálna fáza mužstvám nevychádzala. U hostí pútala pozornosť krídelná aktivita agilného Daniela, ktorý dobrým pohybom robil vrásky na čele skalickej obrany. Za domácich hlavičkou mieril vedľa Jakubek, potom sa Piroska snažil neúspešne napodobniť myjavskú exekúciu gólového priameho kopu a o chvíľu pekne vyslal do šance Záhumenského. Ten však netrafil a podobne dopadol v dobrej pozícii Neoveský. Pred prestávkou sa ešte bombou z 20 metrov odprezentoval Hlinka, Hruškovu bránu ale tesne minul.

Hneď v úvode druhého dejstva nadviazal na aktivitu z prvého polčasu Daniel, drzo vnikol do šestnástky, ale jeho spätná prihrávka adresáta nenašla. Následne ten istý hráč pohrozil po chybnej rozohrávke Dobrotku. Skaličania udreli v 55. minúte – Šebestovu tečovanú strelu Hruška neudržal a dobre postavený Jakubek už nemal problém skórovať. Tento moment zapôsobil na domácich ako povzbudivý elixír a dobrým pohybom si začali vytvárať šance. V 65. minúte zakončoval v šestnástke Šebesta, o minútu neskôr Hruška zachránil po strele Pirosku. V 71. minúte sa rútil sám na brankára Masaryk, zoči voči Hruškovi ale nepochodil. Skalica v týchto momentoch na ihrisku dominovala, Masaryk po strele Hlinku aj rozvlnil sieť, s čím ale nesúhlasil asistent hlavného rozhodcu, ktorý ukázal jeho postavenie mimo hry. Kalich horkosti si domáci MFK vypil do dna na konci zápasu - Piroska krásne našiel Ulricha, ten z voleja opečiatkoval žrď a v nadstavenom čase do otvorenej obrany vbehol Daniel, ktorý ponúkol gól do prázdnej brány Dugovi.

MFK Skalica – Spartak Myjava 1:2 (0:1)
Góly: 55. Jakubek – 17. Sládek, 90.+ Duga. Rozhodoval: Chmura, ŽK: 24. Záhumenský, 45. + Masaryk, 90. + Ulrich - 32. Ostojič, 80. Duga, 1029 divákov.

MFK Skalica: Krnáč – Hlavatovič, Dobrotka, Hudák, Záhumenský – Šebesta (74. Ulrich), Hlinka, Neoveský (85. Čermák), Piroska – Jakubek, Masaryk

Spartak Myjava: Hruška – Beňo, Marček, Ostojič, Machovec – Bilovský, Kóňa, Pekár (78. Duga)– Daniel, Škutka (88. Černáček), Sládek (69. Kolár)

Norbert Hrnčár: "Do zápasu sme vstúpili dobre, dali sme aj zo štandardky pekný gól. V druhom polčase sme znervózneli, možno aj preto, že pre Myjavu sa blíži nečakaný úspech. Strácali sme lopty a domáci si vytvoril tlak. Dokázali sme mu ale odolať a na konci po peknom brejku streliť ešte jeden gól."

Štefan Horný: "Myjava zahrala v prvom polčase famóznu štandardnú situáciu, dali pekný gól. Trošku nás to zabrzdilo, nervozita hrala rolu, výkon nebol podľa predstáv. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, boli sme silní na lopte, mali sme veľa šancí, ale futbal nie je vždy spravodlivý. Chlapcom nemám čo vyčítať, nasadenie aj aktivita boli na úrovni, ale futbal sa hrá na góly. My sme z vyložených šancí dali len jeden a preto sme prehrali."

Viac o téme: Spartak Myjava MFK Skalica