Jágr opäť medzi triom finalistov: Dočká sa nestarnúca legenda ako prvý Čech prestížnej trofeje?

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: SITA

NEW YORK - Jaromír Jágr môže ako prvý Čech získať v NHL trofej Billa Mastertona za vytrvalosť, športového ducha a oddanosť hokeju. Štyridsaťštyriročný útočník Floridy sa dostal do záverečnej nominácie druhýkrát počas posledných troch rokov.

Ďalšími finalistami sú Mats Zuccarello z New Yorku Rangers a Pascal Dupuis, ktorý začal sezónu v Pittsburghu, ale v decembri zo zdravotných dôvodov musel s hokejom skončiť. Víťaz prevezme ocenenie 22. júna na galavečeri v Las Vegas.

Kandidátmi na Mastertonovu trofej, udeľovanú od roku 1967, vyberali členovia Asociácie profesionálnych hokejových novinárov, ktorí za každý klub NHL zvolili jedného uchádzača. Jágr sa už predvlani dostal medzi trojicu finalistov, vtedy ale vyhral Dominic Moore z New York Rangers.

V tejto sezóne bol legendárny český hokejista najproduktívnejším hráčom Floridy so 66 bodmi a svojimi 27 gólmi Jágr pomohol Panterom vyhrať Atlantickú divíziu. Play off však pre klub skončilo sklamaním po vyradení v 1. kole s New York Islanders. Novinári na Jágrovi ocenili okrem iného morálku, rolu vodcu aj jeho preslávené nočné tréningy.

Nórsky útočník Zuccarello si vlani v bojoch o Stanleyho pohár privodil vážne zranenie hlavy, ale počas leta sa dal dohromady a v tejto sezóne z 82 zápasov vynechal len jeden. So 61 bodmi vyhral klubové štatistiky Rangers a strelil 26 gólov, čo bolo jeho maximum v kariére.

Ďalšie útočník Dupuis musel na jeseň ukončiť kariéru kvôli krvným zrazeninám, ktoré u neho lekári odhalili už v novembri 2014. V tomto ročníku NHL odohral ešte 18 zápasov. Na ďalších potom bol ako divák a svojimi radami pomáhal hráčom i trénerom.

Viac o téme: Jaromír Jágr Florida Panthers
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy