Kvalitný súper a hneď blamáž Slovenska: Cígerov výber hrozivo prehral s Nemeckom

Patrick Hager a Felix Schutz sa radujú z góluPatrick Hager a Felix Schutz sa radujú z gólu Zdroj: TASR

PETROHRAD - Skvelý vstup Slovákov do zápasu, ale napokon krutá prehra 1:5 s Nemeckom. Slovenskí hokejisti v treťom dueli konečne narazili na veľmi dobre pripraveného súpera a hneď sa to ukázalo aj na výkone a prehre. Slováci sa musia dať dokopy, lebo už o necelých 24 hodín ich čaká ďalší zápas. V stredu o 15.15 h slovenského času nastúpia v hale Jubilejnij v Petrohrade proti Bielorusom. Slováci majú na konce tri zápasy, dve výhry (nad Maďarskom 4:1 a Francúzskom 5:1) a prehru s nemeckom 1:5. Pre Nemcov to bolo prvé víťazstvo na šampionáte. A to mali byť Slováci favoriti. Jubilejný stý duel v národnom tíme si v utorok pripísal obranca Ivan Švarný, útočník Peter Cehlárik zaznamenal v 24. reprezentačnom súboji tretí gól, premiérový na MS pri debute na svetovom šampionáte. Ešte v prvej tretine odstúpil z hry Tomáš Hrnka s podozrením na narazenú kľúčnu kosť.

Online komentár

Góly: 9. Cehlárik (Bartánus, Mikuš) - 25. Hager (Schutz, Gogulla), 29. Gogulla (Müller, Hager), 35. Reimer (HahunDraisaitl), 44. Macek, 55. Hahun (Rieder, Reimer)

Zostavy:

SLOVENSKO: Konrád - Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, J. Mikuš, Jaroš, Švarný - M. Bakoš, Réway, Dravecký - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Cehlárik, T. Marcinko, M. Bartánus - Lušňák, A. Šťastný, T. Hrnka

NEMECKO: Pielmeier - Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun, G. Fauser -  Kink, Seidenberg, M. Goč – Macek, Draisaitl, Noebels – Rieder, Reimer, Hahun – Hager, Schutz, Gogulla

Rozhodcovia: Iverson (Kan.), Rantala (Fín) - Kilian (Nór.), Ritter (USA)

Vylúčenia: 4:6

Strely na bránku: 27:25

60' A je po zápase. Puk ešte preťal bránkovú čiaru na slovenskej strane, ale po siréne a je to "len" 1:5. Hrozivý výsledok, do zajtra sa musia Slováci dať dokopy.
60' Vylúčenie na strane Slovenska, Nemci majú šancu zvýšiť náskok, ale bude sa len dohrávať.
59'   Nemci aj keď vyhrávajú, sú pri chuti. Posledné dve minúty zápasu sa hrajú.
57'   Marinčin to skúša, ale už je to neriešiteľná situácia pre Slovensko. Dravecký, Hudáček, ale aj teraz je to nepresné a Nemci vyhodili puk.
57' Za zákerný krošček na Tomáša Jurča Slovensko získava presilovku. Nič to, už ej po zápase.
55'

Piaty gól v bránke Slovenska, prvý v Hudáčkovej sieti. Neuveriteľné, ako s ľahkosťou hrá nemecký tím a Slováci nič nedokážu.

Čistý štít neudržal ani Galéria fotiek (24) Zdroj: rtvs

54' Vyhrali sme buly, Réway, Meszároś, Sersen, konečne dobrá presilovka a Bakošova strela.
53' Dravecký podrazený, Slovensko má dvojminútovú výhodu. Posledná šanca Cígerovho výberu robiť niečo s výsledkom.
51'   Už by bolo veľmi odvážne veriť v obrat. Športové zázraky sa dejú, ale to by museli slovenskí hokejisti hrať lepšie.
50'   Teraz je to o prežití presilovky súpera, Nemci zatiaľ bez strely. Až v závere presilovky zakončil Hager, Július Hudáček si drží čisté konto, krásny semafor
47' Za nedovolené bránenie Libora Hudáčka dostanú Nemci výhodnú presilovku 4:3, na ľade je viacpriestoru. Následne hrajú presilovku o dvoch hráčov.
48'   Slováci akokeby vyhrávali, žiadna snaha a korčuľovanie.
47'   Slováci v tretej tretine ani raz nevystrelili na bránku Nemecka.
45' A je po presilovke po 21 sekundách. Sersen predviedol zbytočný útočný faul.
45' Slovensko bude hrať presilovku. Braun mal ísť na trestnú lavicu, ale ide tam niekto iný, má nejaké problémy s korčuľami a ide do šatne.
44'

Do bránky ide Július Hudáček. Snáď to bude vzpruha pre Slovensko, hoci Konrád za góly nemohol, idú na vrub obrane.

Striedanie slovenských brankárov - Galéria fotiek (24) Zdroj: TASR

44'

Slovákom akoby niekto zakázal hrať a brániť. MACEK dostal pred Konrádom veľa priestoru a prekonal ho štvrtý raz.

Macek zvýšil vedenie Nemecka Galéria fotiek (24) Zdroj: rtvs

43' Čakalo sa, že Slováci udrú v snahe vyrovnať, dostali aj výhodu presilovky, ale deje a niečo opačné: Konrád len so šťastím zneškodnil pokus Schutza.

Zdeno Cíger na lavičke Galéria fotiek (24) Zdroj: TASR
42'   Tomáš Jurčo v šanci, ale nie je z toho gól. Na druhej strane získavajú sekundy z oslabenia Nemci. Slovensko hrá presilovku, ale na ľade to nevidno.
41'   Vyzerá, že Zdeno Cíger prehodil formácie. Ale to sa počas presilovky nedozvieme. Uvidíme priebežne.
41' Po 26 sekundách bude hrať Slovensko presilovku, jeden z Nemcov ide na trestnú lavicu
41' Hrá sa tretia tretina.
40' Strašná tretina v podaní Slovákov, zverenci trénera Zdena Cígera inkasovali v druhej tretine tri góly a prehrávajú 1:3. Nič sa nedeje, tréner Cíger musí zverencov pripraviť na lepší výkon a vymyslieť na súpera taktiku.
40' Pozor na Goča, aby nedal štvrtý gól. Nemcom narástlo sebavedomia, s našimi hokejistami sa hrajú. Už to ubráňme do prestávky.
39' Opäť nepríjemná strela z hokejky Patricka Reimera. Slováci miestami akoby sa len prizerali.
38' Marcinko dobre vybojoval puk, ale prihral a Jurčo len získal pásmo zakončením z uhla.
37'   Viedenský síce vyhral buly, ale Hudáček puk stratil a dopredu idú Nemci.
37'   Trojgólový obrat - to je šok pre výber Zdena Cígera. Ale naši chlapci si nedôrazom o to akoby koledovali. Prvé dve víťazstvá nemôžeme preceňovať, ten výkon nebol oslnivý. A teraz sa to prejavuje. Ale na druhej strane je to najslabšia tretina Slovenska na šampionáte.

Reimer posiela Nemecko do Galéria fotiek (24) Zdroj: rtvs
36' REIMER dostal puk po buly a sám nechápal, koľko priestu mu nechali po pravej ruke Konráda slovenskí obrancovia. Neskutočné, ako naši hrajú a nevedia si pokryť hráčov. Nemci vyhrali buly po vylúčení a v pohode si prihrávali puk nikým neatakovaní

Branislav Konrád v akcii Galéria fotiek (24) Zdroj: TASR
35' Meszároš na trestnú lavicu, Nemci dostávajú presilovku.
34'   Pozor na modrej, ďalší pokus Akdaga. Puk tancuje pred Konrádom. Strkanice pred bránkou Slovenska.
34'   Nemcom narástli krídla, sú nasťahovaní v pásme Slovenska. Takto Slováci nevyrovnajú.
33'   Slováci majú trošku problém zorientovať sa, Nemci sú pri chuti a majú viac z hry. Pozor na nich. Zatiaľ je to len jednogólové manko.

Gogulla poslal v druhej Galéria fotiek (24) Zdroj: rtvs

Nemci sú pri chuti, upokojme sa a pridajme, aby to nebolo horšie.

29' Nemci dávajú gól. Konrád mal zakrytý výhľad, strelu GOGULLU stečoval jeden z našich obrancov.
28'   Libor Hudáček výborne na Marinčina, ale to bola skôr propagačná strela a je po presilovke.
27' Sekerov pokus, na dvakrát, ale netrafil bránku. Neistý brankár Pielmeier, ale Slováci musia viac strieľať.
26' Slovensko dostane výhodu presilovky. Bakoš však hneď prišiel o pásmo.

Hager prekonal brankára Konráda Galéria fotiek (24) Zdroj: rtvs
25' Perfektná práca Schutza za bránkou a prihrávka na HAGERA - vyrovnané po chybe rozhodenej obrany Slovenska.
23'   Cehlárik hrá výborne, mal zastúpiť Marka Daňa, ale poriadne zamotá hlavu trénerom a za svoj výkon si zaslúži hrať aj ďalej.
22'   Na druhej strane v permanencii Konrád.
21'   Marinčin dvakrát po sebe trafil gólmana Nemcov do masky.
21' Hrá sa druhá tretina.

Gólová radosť slovenských hráčov Galéria fotiek (24) Zdroj: TASR

Libor Hudáček mohol skórovať Galéria fotiek (24) Zdroj: TASR
    Druhá tretina sa začne o 15:59 h
20' Záver sa skôr dohrával v strednom pásme. Slovensko vyhráva po prvej tretine 1:0, keď gól dal v 9. minute debutant Cehlárik. Hrá sa pomerne útočný hokej. Slováci by si mali dávať pozor na chyby a zbytočne nestrácať puky.
18'   Slováci sú útočne naladení, hrajú pekne.
17'   Ivan Švarný, ktorý dnes oslavuje stý zápas, v šanci pred gólmanom Pielmeierom.
16'   Nemeckému brankárovi nejde ani rozohrávka, je rozhodený psychicky. Uvidíme, či nastúpi do druhej tretiny alebo sa nechá vymeniť.
16'   Nemci sú v presilovke bezzubí, lebo Slováci sa dobre bránia. Andrej Šťastný bojuje ako lev a vybojoval puk, vyhodil ho.
14' Bakoš na trestnej lavici, výhoda presilovky pre Nemecko za zlé striedanie našich.
13'   Nemci sa rútia dopredu, nie sú v dobrej pozícii. Musia vyhrať a prehrávajú.
12'   Réway dostal do nosa a rozhodcovia nič, následne pri faule jedného zo Slovákov akoby kompenzovali.
    Je to taký čudný gól, vyzeralo to, že gólman strelu zneškodnil, ale zrazil si puk za seba a hráči sa právom tešili.
9' Radosť Slovenska, nahodený puk Mikuša a premiérový gól CEHLÁRIKA. Ani nevieme, ako skončil puk v bránke, ale je to paráda. Cehlárik oslávil debut na MS gólom. Vyzerá, že Pielmeier si puk zrazil do bránky.
8'   Teraz chvíľu tlak Slovenska v podaní Réwaya a Bakoša, pozor na protiútoky Nemecka. Zo strany Slovenska je to rozhárané, bez myšlienky. Akoby sa naši nevedeli sústrediť.
7'   Konrád opäť v permanencii, zatiaľ všetky štyri pokusy zneškodnil s prehľadom, boli z diaľky. Pozor na obranu, časté zaváhanie v defenzíve Slovenska.
6'   Hudáček mal zdvohnúť puk, v rovnovážnom stave sa skóre nemení.
5'   Libor Hudáček v šanci a je z toho žrďka nemeckej bránky, snáď štyri pokusy v krátkom čase v závere presilovky
    Gólman Nemcov ešte nemal robotu. Presilovka sa našim nedarí...
5'   Rozhodcovia si vymysleli offside, ale nič sa nedeje, nedajme sa vyhodiť z pokoja. Ideme ďalej v presilovke
3' Mladík Hrnka dostal do tváre hokejkou a rozhodca to videl. Slovensko bude hrať presilovku
3'   Nemci sa tlačia dopredu, dobre korčuľujú a Konrád mal opäť robotu po delovke z prvej.

Slovenskí fanúšikovia pred zápasom Galéria fotiek (24) Zdroj: TASR

V Petrohrade má Slovensko väčšiu podporu ako cez víkend

2' Slovensko zakladá akcie z hĺbky svojho pásma. Nemci to zabetónovali a naši nevedia, ako sa cez nich dostať. Cehlárik prvý raz na ľade a hneď vypálil.
1' Nemci sa snažia presunúť hru pred nášho brankára a po 40 sekundách hneď pripravili robotu pre gólmana Konráda.
1' Zápas sa začal, Nemci okamžite vybehli do nášho pásma.
    Všetko je pripravené na dnešný zápas, hráči dostávajú v kabíne posledné pokyny a vykorčuľujú na ľad.
    Zápas sa začne už o 23 minút, obe mužstvá sú na ľade na predzápasovom rozkorčuľovaní.
    Nemci sú spoluorganizátori budúcoročného šampionátu, zostúpiť teda nemôžu. Ale ak by aj dnes prehrali, s nádejou na štvrťfinále sa lúčia
    Slováci sú favoritom zápasu, uvedomuje si to aj tréner Marco Sturm: Pre nás je to finále a test charakteru, hovorí. Hráči dostali v pondelok deň voľna, aby si prečistili hlavy
    Máme už aj zostavy Nemecka. Tréner nemeckého výberu Marco Sturm oproti ostatnému zápasu úplne prehodil útočné formácie, v podstate žiadna trojica nehrá tak ako v pri prehre.

Zdeno Cíger a Tomáš Galéria fotiek (24) Zdroj: TASR

Zdeno Cíger a Tomáš Jurčo počas tréningu slovenských hokejistov v tréningovej hale Športového paláca Jubilejnyj v Petrohrade

» Záhadné zranenie Marka Daňa? Všetko môže byť inak, naznačil Cíger «
    Hráči čas na dopoludňajší tréning využili na suchú prípravu vrátane posilňovne a masáží, v utorok boli na ľade iba štyria korčuliari: mladí Juraj Mikuš, Peter Cehlárik, Pavol Skalický a Martin Bakoš, plus všetci traja brankári.
    Slovensko nastúpi v bielych dresoch, Nemecko v čiernych
    Duel povedie kanadsko-fínska rozhodcovská dvojica Brett Iverson, Aleksi Rantala. Zaujímavosťou je, že na čiare bude po tretí raz Slovákom pískať Američan Judson Ritter. Dnes spolu s Nórom Jonom Kilianom.

Viac o téme: Nemecko Slovensko Marko Daňo Zdeno Cíger MS v hokeji 2016
  • Zdroj: kt; Športky