VIDEO St. Louis a San Jose nevyužili šancu postúpiť do finále: Fiddler si dal darček k narodeninám

Colin Wilson a brankár Martin JonesColin Wilson a brankár Martin Jones Zdroj: SITA

NASHVILLE - Hokejisti St. Louis a San Jose v pondelok nevyužili svoje šance postúpiť do finále play-off Západnej konferencie NHL. St. Louis doma podľahlo Dallasu 2:3 a San Jose prehralo na ľade Nashvillu 3:4 po predĺžení. V oboch prípadoch je stav sériíí nerozhodný 3:3 a o postupujúcich rozhodnú siedme stretnutia.

Hostia z Dallasu zaskočili domácich hráčov St. Louis troma gólmi už v prvej tretine a napokon im to stačilo na vyrovnanie série na 3:3. Rozhodujúci siedmy súboj odohrajú v stredu v American Airlines Center v Dallase. Mattias Janmark a Vernon Fiddler skórovali už po vyše piatich minútach od začiatku zápasu v rozpätí 20 sekúnd, skúsený Fiddler si dal darček k pondelkovým 36. narodeninám.

Keď v 17. min Jason Spezza pridal tretí gól Stars, hostia jasne zamierili za víťazstvom. V 28. min síce Alexander Steen znížil na 1:3 a v 49. min Patrik Berglund pridal aj druhý gól domácich, ale vyrovnať sa zverencom Kena Hitchcocka už nepodarilo. Proti bol najmä fínsky brankár hostí Kari Lehtonen, ktorý predviedol 35 zásahov. Dvadsať sekúnd pred koncom tretej tretiny zachránil pre svoj tím víťazstvo po veľkej šanci Jadena Schwartza.

V Nashville viedlo San Jose v 12. min po dvoch zásahoch Chrisa Tierneya 2:0 a v polovici tretej tretiny po presilovkovom góle Logana Coutura 3:2. V 53. min však Colin Wilson vyrovnal a v tretej minúte predĺženia rozhodol o triumfe domácich sviatočný strelec Viktor Arvidsson. O postupujúcom sa rozhodne vo štvrtok v San Jose.

Semifinále play-off NHL - pondelok (hrá sa na štyri víťazstvá) - výsledky:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
St. Louis - Dallas 2:3 (0:3, 1:0, 1:0) - stav série 3:3
Góly: 28. Steen (Bortuzzo, Tarasenko), 49. Berglund (Lehterä, Backes) - 5. Janmark (Ničuškin), 6. Fiddler (Sceviour, Russell), 17. Spezza (Sceviour, Jamie Benn)

Nashville - San Jose 4:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0) - stav série 3:3
Góly: 16. Josi, 22. Johansen (Ellis), 53. C. Wilson (Neal, Ribeiro), 63. Arvidsson (Salomäki, Rinne) - 10. Tierney (Vlasic, Hertl), 12. Tierney (Nieto, Burns), 51. Couture (Burns, J. Thornton)

Viac o téme: Nashville St. Louis San Jose Martin Jones Colin Wilson Vernon Fiddler Mattias Janmark