VIDEO Nóri si poradili s Kazachstanom: Vikingovia na 4. mieste

Nórsko - KazachstanNórsko - Kazachstan Zdroj: SITA

MOSKVA - Hokejisti Nórska zvíťazili vo svojom treťom zápase na MS v Rusku nad Kazachstanom 4:2 a v tabuľke A-skupiny sa posunuli na štvrtú priečku. Kazachovia zostávajú s dvomi bodmi na siedmom mieste. Hráči Kazachstanu odohrajú ďalší zápas už v stredu o 19.15 SEČ proti Švédom, Nóri sa vo štvrtok o 15.15 pokúsia prekvapiť rozbehnutých Čechov.

Už po 76 sekundách hry Nóri dostali možnosť presilovej hry. Tú síce severania nevyužili, ale krátko po návrate vylúčeného Semjonova vyhral Forsberg buly pre obrancu Johannesena, ktorého strelu Kolesnik nezachytil - 0:1. V 7. minúte oslabil Nórov vylúčený Mathis Olimb a tí sa o vynikajúcich presilovkách "kanadskej" formácie Kazachov presvedčili na vlastnej koži. Zo spolupráce s Boydom vyťažil presne strieľajúci Dawes - 1:1. V druhej polovici prvej časti bolo k videniu až päť menších trestov, ale obrany oboch tímov odolali.

V druhej tretine dali o sebe opäť vedieť bratia Olimboví. V 34. minúte sa po strele obrancu Nörsteba medzi kruhmi ideálne zorientoval Ken Andre Olimb a Nóri opäť viedli. Lenže už v ďalšej minúte Nóri súperovi ponúkli ďalšiu presilovku a tie Kazachom idú. Savčenko posunul puk Bochenskému a jeho strela bez prípravy znamenala vyrovnanie na 2:2. Kazachovia si následne vytvorili niekoľko sľubných príležitostí na tretí gól, ale ten dosiahli Nóri. V 39. minúte predviedol najkrajšiu akciu zápasu Mathis Olimb, ktorý si individuálne poradil so všetkými kazašskými prekážkami a vrátil Nórom náskok - 2:3. Kazachovia sa snažili o vyrovnanie a v 58. minúte počas hry štyroch proti štyrom skúsili hru bez brankára, no tá netrvala dlho. Rýchly Zuccarello vyhral súboj s kazašským  obrancom a do prázdnej bránky pridal štvrtý gól svojho tímu.

A-skupina (Moskva):
Kazachstan - Nórsko 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 7. Dawes (Boyd, Semjonov), 36. Bochenski (Savčenko) – 4. Johannesen (Forsberg), 34. K. Olimb (Nörstebö), 39. M. Olimb (K.A. Olimb, Holös), 58. Zuccarello (Haugen). Rozhodcovia: Mayer (USA), Öhlund - Pihlblad (obaja Švéd.), Ponomarjow (Nem.), vylúčení: 9:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 7384 divákov.

Zostavy:
Kazachstan: Kolesnik – Semjonov, Trjasunov, Lipin, Savčenko, Lakiza, Korabejnikov, Kajrov, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boyd – Starčenko, Rymarev, Ivanov – Chudjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Panšin, Solarjov, Markelov

Nórsko: Haugen – Holös, Nörstebö, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Odegaard – Bastiansen, Martinsen, Zuccarello – K.A.Olimb, M.Olimb, Rosseli Olsen – Roymark, K.Forsberg, Valkvae Olsen – Haga, Ask, Dahlstrom – Trettenes, Stene.

Johannes Johanneson, obranca Nórska: "Od nás to bol dobrý výkon a naozaj dôležité víťazstvo. Bolo príjemné streliť gól, ale naozaj dôležité je to, že teraz môžeme súperiť o postup do štvrťfinále."

Ken Andre Olimb, útočník Nórska: "Vedeli sme, že Rusi, Česi a Švédi sú lepší než ostatné tímy v skupine, no teraz sme sa dostali k nim. Vo štvrtok nás čaká naozaj ťažký zápas proti Česku, na ktorý sa dobre pripravíme."

Viac o téme: Nórsko Kazachstan