Ružový dres lídra pretekov si udržal Dumoulin: Piatu etapu na Gire ovládol Greipel

André Greipel
André Greipel

BENEVENTO - Nemecký cyklista André Greipel sa stal víťazom stredajšej piatej etapy na pretekoch Giro d'Italia, ktorá viedla z Praia a Mare do Beneventa. Člen tímu Lotto Soudal bol najsilnejším jazdcom v šprintérskom závere po 233-kilometrovej trase, vyhral pohodlne pred Francúzom Arnaudom Démarom (FDJ) a Talianom Sonnym Colbrellim (Bardiani-CSF). Ružový dres lídra pretekov si udržal Holanďan Tom Dumoulin v službách zoskupenia Giant-Alpecin, pred druhým Luxemburčanom Bobom Jungelsom (Etixx-QuickStep) má 16-sekundový náskok.

Greipel pokračuje vo svojej sérii na Gire, na pretekoch Grand Tour na Apeninskom polostrove vyhral zatiaľ etapu pri každej účasti. Tešil sa v rokoch 2016, 2015, 2010 a 2008. V jedinom prípade, keď sa Nemec nedokázal presadiť na podujatí Grand Tour, bola premiéra na Vuelte v sezóne 2007. "Dnes klobúk dole pred mojimi kolegami. Bolo ťažké pre nich stíhať únik, ale pokračovali v práci pre mňa. V šprinte som sa snažil nezostať zablokovaný. Tristo metrov pred cieľom som sa cítil dobre a rozhodol som sa ísť do toho. Mám radosť z tohto víťazstva," povedal Greipel po etape.

Štvrtková šiesta etapa bude prvou horskou v tohtoročnom programe 99. ročníka pretekov, na trase medzi Ponte a Roccarasom sa budú nachádzať dve stúpania - prvej a druhej kategórie.

Giro d'Italia 2016, 5. etapa (Praia a Mare - Benevento, 233 km): 1. André Greipel (Nem.) Lotto Soudal 5:40:35 h, 2. Arnaud Démare (Fr.) FDJ, 3. Sonny Colbrelli (Tal.) Bardiani-CSF, 4. Bob Jungels (Lux.) Etixx-QuickStep, 5. Moreno Hofland (Hol.) LottoNL-Jumbo, 6. Manuel Belletti (Tal.) Wilier-Southeast - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 5. etape: 1. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin 19:40:48 h, 2. Bob Jungels (Lux.) Etixx-QuickStep +16 s, 3. Diego Ulissi (Tal.) Lampre-Merida, 4. Georg Preidler (Rak.) Giant-Alpecin - obaja +20, 5. Steven Kruijswijk (Hol.) LottoNL-Jumbo +24, 6. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana +26


Tagy: Giro d'Italia André Greipel

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA