Giro d'Italia bez veľkých mien: Po víkende odstúpili Cancellara a Kittel!

Fabian Cancellara
Fabian Cancellara

CHIANTI - Švajčiarsky cyklista Fabian Cancellara odstúpil z pretekov Giro d'Italia po nedeľňajšej 9. etape, ktorou bola individuálna časovka na 40,5 km vo vinárskom regióne Chianti. Člen tímu Trek-Segafredo v nej obsadil štvrté miesto s mankom 28 sekúnd na víťazného Primoža Rogliča (LottoNL-Jumbo).

Švajčiara trápila na začiatku podujatia Grand Tour žalúdočná viróza a potom sa už nedokázal dostať do optimálnej formy. "Fabian sa úplne nezotavil zo svojho ochorenia, pretože za normálnych okolností by sa pohyboval niekde v prvej trojke alebo blízko pódia. Musí sa dať do poriadku, inak bude v ohrození celá jeho sezóna," povedal generálny manažér Treku Luca Guercilena. "Končím na Gire, musím sa pozerať dopredu. Myslím si, že bolo celkom ťažké bojovať s chorobou počas prvých dní. Toto je najlepšia situácia na odchod, potrebujem pracovať na ďalších cieľoch," uviedol Cancellara. V pondelok je na Gire na programe voľný deň, utorková desiata etapa povedie z Campi Bisenzio do Sestoly a bude merať 219 km. Informoval server Cyclingnews.

Giro d'Italia aj bez Kittela a Vivianiho

Do druhého týždňa nezasiahnu ani elitní šprintéri Marcel Kittel a Elia Viviani. Obaja ukončili pôsobenie na 99. ročníku po sobotňajšej ôsmej etape z Foligna do Arezza (186 km).

"Je veľmi dôležité, aby som dával pozor na moju kondíciu. Giro bolo do týchto chvíľ veľmi náročné, aj v etapách pre šprintérov. Cítim, že potrebujem oddych pred ďalším programom v sezóne," povedal Kittel. 

Taliansky jazdec z tímu Sky Viviani dokonca v sobotu nestihol prísť do cieľa v časovom limite spolu s krajanom Iurim Filosim (Nippo-Vini Fantini) a Holanďanom Boyom van Poppelom (Trek-Segafredo) a rozhodcovia ich vylúčili z pretekov. "Zostal vzadu v prvom stúpaní do Assisi. Už od začiatku sa išlo veľmi rýchlo. Pelotón sa rozdelil na tri časti," komentoval športový riaditeľ Sky Dario Cioni. Informácie pochádzajú z portálu Cycling Weekly. 


Tagy: Fabian Cancellara Marcel Kittel Giro d'Italia

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA