Duda nechce sklamať Kozáka: Musím tvrdo pracovať, pretože...

Ondrej Duda
Ondrej Duda

VARŠAVA - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda zažil na klubovej úrovni úspešnú sezónu 2015/2016. S tímom Legia Varšava získal ligový titul aj národný pohár, navyše v roku, keď klub z hlavného mesta Poľska oslavuje 100. výročie svojho vzniku.

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo naplniť očakávania fanúšikov aj vedenia klubu. Od začiatku sme si boli vedomí toho, čo sa od nás očakáva, a musím priznať, že nás to stálo veľa stresu. Legia je klub, na ktorý sa vždy vyvíja veľký tlak. Ukázali sme, že sme silný tím a vieme sa s tým vyrovnať. Momentálne však už cítime veľkú úľavu. Sme hrdí na to, že sme získali double počas sezóny, keď si Legia pripomína 100. výročie založenia. Je to skvelý pocit," vyznal sa 21-ročný rodák zo Sniny pre portál sport.pl. 

Legia dosiahla 11. ligový titul v klubovej histórii, hoci sa v jarnej časti nevyhla zakolísaniam u súperov. "Uvedomujeme si, že sme v niektorých zápasoch nahnevali našich priaznivcov. Nie sme a nikdy nebudeme Arsenal Londýn, ktorý v sezóne 2003/2004 neprehral v lige ani jeden duel a ťahal 49-zápasovú sériu bez prehry. Snažíme sa hrať ofenzívne, čo je niekedy ´vodou na mlyn´ pre brejkovo naladených súperov. Niektoré veci ešte musíme zlepšiť," doplnil bývalý hráč MFK Košice, ktorý bol kritický aj sám k sebe. 

"Moje výkony neboli z tých najlepších. Pred začiatkom sezóny som dúfal, že zaznamenám viac gólov aj asistencií. Nepočítal som ani s toľkými zdravotnými problémami. V budúcej sezóne musím dať mužstvu oveľa viac," skonštatoval Duda. Priznal, že jeho formu ovplyvnil aj nevydarený prestup do talianskeho Interu Miláno pred začiatkom ročníka 2015/2016. "Klamal by som, keby som tvrdil, že ma to neovplyvnilo. Nikdy mi nechýbala motivácia hrať vo farbách Legie, ale zrejme bolo na škodu, že som sa vtedy snažil čítať všetky články a komentáre o mne. Médiá ma už videli v Taliansku, hoci nič nebolo isté. Veľa toho, čo sa popísalo, som možno bral až príliš osobne. Urobil som chybu, ale som iba človek, tento neuskutočnený transfer som už pustil z hlavy. Prestal som čítať, čo sa o mne píše, snažím sa viac sústrediť, aby som bol lídrom Legie," nadviazal hráč, ktorý sa najlepšie cíti na pozícii ofenzívneho stredopoliara. 

Duda prezradil, že momentálne zamestnáva jeho myseľ blížiaci sa európsky šampionát, na ktorom by nechcel chýbať. "Dúfam, že má kouč vezme do Francúzska. Viem, že nemám pevné miesto v kádri. Uvedomujem si, že mi tréner Ján Kozák dôveruje, nechcem ho sklamať. Určite nepôjdem na reprezentačný zraz s myšlienkou, že už mám vo vrecku lístok do Francúzska. Musím tvrdo pracovať, pretože na turnaj chcú ísť aj iní hráči. Na ME by sme chceli postúpiť zo skupiny. Cítime, že na to máme. Toto je náš minimálny cieľ, všetko navyše bude ešte väčší úspech," dodal na záver Ondrej Duda. 


Tagy: Legia Varšava Ondrej Duda

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA