VIDEO Curry pristál v hľadisku, potom sa postaral o jednoznačný triumf Golden State

Stephen Curry boduje cez Stevena Adamsa
Stephen Curry boduje cez Stevena Adamsa

OAKLAND - Keď najužitočnejší basketbalista NBA Stephen Curry v závere prvej štvrtiny stredajšieho druhého finále Západnej konferencie pristál v hľadisku, oaklandská Oracle Arena zdúpnela. Líder Golden State však vyviazol bez ujmy a vystrašeným priaznivcom všetko vynahradil svojou ďalšou streleckou šou, ktorá viedla k hladkému víťazstvu 118:91 a vyrovnaniu série s Oklahomou na 1:1.

Curry síce nelámal bodové rekordy, ale premenil 9 z 15 pokusov vrátane 5 z 8 trojok a všetkých päť trestných hodov. V tretej štvrtine dal v jednom úseku dokonca 15 bodov Warriors za sebou v priebehu necelých dvoch minút. "To je normálka. To je to, čo robí. Vtedy cítim veľkú radosť," povedal tréner Steve Kerr. Hosťujúci Kevin Durant nastrieľal v konečnom účtovaní ešte o bod viac než Curry, ale iba šesť z nich dal po zmene strán. "Posielali na mňa troch hráčov, takže som sa snažil riešiť to správnou prihrávkou. Možno som mal strieľať cez troch obrancov," vravel Durant. "Boli mimoriadne živí na oboch koncoch ihriska. Curryho sme niekoľkokrát nechali voľného," pomenoval príčiny prehry kouč Billy Donovan.


ZÁPADNÁ KONFERENCIA 
Golden State - Oklahoma City 118:91 (27:20, 30:29, 31:19, 30:23) - stav série 1:1 
Najviac bodov: Stephen Curry 28 (5 trojok), K. Thompson 15, Iguodala 14 - Durant 29, Westbrook 16 (12 asistencií), Adams 9 (10 doskokov) 


Tagy: NBA

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA